زعفران, زعفران سرگل, همه مقالات

در هنگام خرید زعفران به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

خرید زعفران

خرید زعفران ادویه‌ای جهانی

زعفران که آن‌ را بدون‌ شک می‌توان یکی از پرارزش‌ترین ادویه‌های کاربردی، رنگی و عطری دنیا معرفی کرد به‌خاطر تاریخچه‌ی خاصی که دارد یکی از مهم‌ترین صادرات ایرانی معروف می‌شود و جالب است که بدانید، صادرات زعفران از ایران به کشور‌های اروپا، امارات و هند انجام می‌گردد.
خواص فوق‌العاده زعفران بر هیچ‌کس پوشیده نیست تا حدی‌که نمی‌توان به‌ راحتی از خرید زعفران صرف‌نظر کرد، با این‌حال‌که زعفران جزء گیاهان ادویه‌ای و دارویی بسیارگران است، اما به این‌ترتیب مردم علاقه‌ی بسیار زیادی به این گیاه خوش رنگ‌و‌رو دارند؛ چراکه خواص درمانی زعفران بسیار ارزشمند‌تر و بالاتر از قیمت آن می‌باشد.
البته تهیه و خرید زعفران را اگر شما از افراد مطمئن و یا مراکز معتبر فروش خرید نمایید، صددرصد قیمت مناسبی بابت خرید زعفران پرداخت خواهید کرد به‌ این‌ دلیل‌ که، متاسفانه برخی از افراد انصاف را کنار گذاشته و زعفران را با قیمتی غیر معقولانه به‌فروش می‌رسانند.
اما بهتر است بدانید که این گیاه بنفش‌رنگ پرخاصیت به‌قدری ارزشمند است که حتی در برخی شرایط افراد آن‌را با قیمت بالا خریداری می‌کنند، به‌این‌دلیل‌که زعفران ارزش خود را بیشتر از پول در ذهن و فکر مردم ثابت کرده است و شاید لقب طلای سرخ برای ارزش این گیاه زیبا و پرخاصیت به‌حق انتخاب صحیح و مناسبی باشد.

ساختار ظاهری زعفران

اگر بخواهیم که در مورد ساختار اصلی زعفران صحبت کنیم بدون‌ شک زعفران یک نوع گیاه فوق‌العاده است که شکل‌ظاهری آن‌ را همه‌ی ما با گل‌های بنفش که البته ۶ گلبرگ هستند به یاد داریم، گل زعفران به‌حالت سه پرچم در داخل این شش برگ احاطه شده است. زعفران که از خانواده زنبقیان است را با یک ارتفاع ۱۰ تا ۳۰ سانتی‌متر می‌توان برای کشت مناسب در نظر گرفت.
شما حتی زمانی‌که گیاه زعفران را بو می‌کنید به‌راحتی عطر خاص و ناب آن، شما را محصور می‌کند و بهتر است بدانید که حتی کلاله‌ی نارنجی‌رنگ درون زعفران خواص خود را به‌راحتی با چندبار مصرف به‌نمایش می‌گذارد. خواص بی‌نظیر زعفران را شما می‌توانید از املاح معدنی بسیاری که در قسمت کلاله‌ی نارنجی رنگ آن وجود دارد بیابید.

اثر دارویی زعفران

در مصر باستان عموماً بر این باور بوده‌اند که زعفران می‌تواند معجزه‌بخش انواع مرض‌های گوارشی باشد و به‌ همین‌خاطر برای بسیاری از مشکلات دستگاه گوارش و تنفسی از طلای سرخ یعنی زعفران استفاده می‌کرده‌اند، که البته در شرایط کنونی هم نیز برخی از افراد برای درمان مشکلات تنفسی و یا برطرف کردن زخم از زعفران استفاده می‌کنند و بهتر است بدانید که شما با خرید زعفران به‌راحتی می‌توانید جسم خود را از بیماری‌های هولناک و خطرناکی همانند سرطان دور کنید.
به‌این‌دلیل‌که خاصیت ضد‌ التهابی بودن زعفران توانسته ساختار خوبی را به‌ عنوان یک مبارز قوی در مقابل سرطان از خود نشان دهد و شاید این مسئله را بسیار شنیده‌اید که برای بی‌خوابی نیز دمنوش و یا چای زعفران را پیشنهاد کرده‌اند و همان‌گونه که کارشناسان به‌ آن اشاره می‌کنند بی‌خوابی معضل بسیار سختی است که انسان را شدیداً درگیر مشکلات روحی می‌کند.
پس بهتر است از این‌ به‌ بعد به‌ جای استفاده از داروهای شیمیایی و انواع قرص‌های اعصاب به‌ خرید زعفران فکر کنید تا بتوانید علاوه بر خواص زعفران به درمان بی‌خوابی، بدن خود را از آسیب‌های زیان‌آور داروهای شیمیایی در امان نگه‌ دارید.
طب‌سنتی ثابت کرده است که خرید زعفران و مصرف اصولی آن باعث می‌شود که انسان ذهنی بسیار آرام داشته باشد و بدون‌شک داشتن ذهنی آرام در زندگی، احساس خوشبختی را به‌ افراد نزدیک می‌کند، و در این بین متاسفانه برخی از خانم‌ها ممکن است در زمان نزدیکی به‌ عادت ماهیانه استرس بسیار زیادی را تحمل کنند؛ چرا که تنها یک خانوم می‌داند که عادت ماهیانه اگر در زمان مشخص شده رخ ندهد برای یک زن چه دردهای وحشتناک شدیدی را به‌وجود می‌آورد و به‌همین‌دلیل شما با خرید زعفران و مصرف آن می‌توانید این گیاه نمونه را به‌عنوان قاعده‌آور قبل از قاعدگی خود مصرف کنید.

شاید برای شما مفید باشد :  طرز تهیه مرغ مجلسی زعفرانی به 2 روش

خرید آنلاین و اینترنتی زعفران

زعفران قاعدگی‌آور است

که البته شما در زمان عادت ماهیانه صددرصد تاثیر زعفران باعث خواهد شد تا درد کمتری را تحمل کنید؛ چراکه زعفران در مواد اولیه‌ی خود یک نوع ترکیب خاص برای آرام کردن درد دارد و به‌ همین دلیل است که بسیاری از خانم‌ها قبل از دوران عادت ماهیانه خود برنامه‌ی غذایی خود آن‌ را جای می‌دهند و با خرید زعفران و تهیه‌ی چای خوش طغم زعفران رنگ زیبای زعفران را در چای مشاهده می‌کنند؛ چراکه چای زعفران از جمله چای‌های معروف ایرانی است که شما رنگ و بوی واقعی زعفران را به‌راحتی در آن حس می‌کنید.
زعفران به‌واسطه‌ی ترکیبات آلی خود در طب سنتی به‌ عنوان یک گیاه عالی برای داشتن ترکیباتی منحصر‌به‌ فرد در آرام کردن خلق‌وخوی آرام شناخته شده است و بهتر است در کنار درمان بی‌خوابی برای درمان ضد‌افسردگی به‌ جای خرید انواع داروهای اعصاب و آرامش‌بخش به خرید زعفران بپردازید.
شما حتی زمانی‌که چای زعفران را تهیه می‌کنید به‌واسطه‌ی رنگ و بوی دلنشین آن ناخودآگاه حس سرزندگی در شما به‌وجود می‌آید و به‌همین‌دلیل است که چای زعفران یکی از چای‌های سنتی شناخته می‌شود که محبوبیت بسیار بالای آن بر هیچکس پوشیده نیست.
یکی از خواص بی‌نظیر دیگر زعفران بدون‌شک تقویت‌کننده‌ی قوای جنسی می‌باشد که اگر شما مخلوط زعفران را با عسل تهیه کنید صددرصد نتیجه‌ی آن به‌راحتی برای شما مشخص خواهد شد، همان‌گونه که می‌دانید اهمیت روابط زناشویی کم نیست، به‌همین علت بجای استفاده‌ی انواع قرص‌های شیمیایی سعی کنید به خرید زعفران بپردازید تا یک تقویت‌کننده‌ی اصلی و گیاهی را با هزار فایده‌ی دیگر مصرف کنید.

ارزش بی‌نظیر طلای سرخ

برای خرید زعفران در کنار فواید و خواص بی‌نظیری که دارد بدون‌ اغراق ارزش بیشتری، خرید آن نسبت به قیمت بسیار بالاتر است و جالب است که بدانید رنگی که در زرپران وجود دارد از کروسین به‌ وجود آمده که پروسین به‌ عنوان پیشگیری از سرطان شناخته می‌شود و ارزش غذایی زعفران به‌ این دلیل است که شما با خرید زعفران:
1 – کالری
2 –  کربوهیدرات
3 –  پروتئین
4 – چربی
5 – فیبر
6 – منگنز
7 – آهن
8 – ویتامین c
9 – پتاسیم
10 – منیزیم
11 – فسفر

را به‌ راحتی جذب بدن خود می‌کنید و برای تمام این مواد شما باید انواع کپسول و قرص را خریداری کنید، که هرکدام قیمت بسیار بالایی نیز دارد که علاوه بر جنبه‌ی شیمیایی بودن اگر یک فایده نیز داشته باشد صددرصد چندین ضرر را به‌بدن شما وارد می‌آورد. اما با خرید زعفران شما تمام این مواد را به‌ راحتی جذب بدن خود می‌کند، پس باید بدانید که کدام خرید مقرون‌به صرفه‌تر می‌باشد.
برای خرید زعفران شما بهتر است به فروشگاه‌های معتبر مراجعه کنید که البته با پیشرفت عالی و چشم‌گیر تکنولوژی حتی بسیاری از فروشگاه‌های اینترنتی که با نماد استاندارد کار خود را ادامه می‌دهند و نام و آوازه‌ای را برای خود به‌دست آورده‌اند را می‌توانید برای خرید زعفران انتخاب کنید.
که البته سایت و فروشگاه اینترنتی برای جذب مشتری صد درصد قیمت پایین‌تر و بدون‌شک با کیفیت‌تری را برای فروش معرفی می‌کند؛ چرا که در اصل در تمام هجمه‌ی تبلیغات، رضایت مشتری بهترین تبلیغی است که یک فروشنده باید به‌ آن توجه کند.

شاید برای شما مفید باشد :  خواص عناب برای سلامتی بدن

روش‌های خرید زعفران در بازار

خراسان معدن اصلی کشت زعفران در ایران پهناور می‌باشد و به‌همین‌دلیل شما طلای سرخ را باید از افراد ماهر در این‌کار خریداری کنید و برای پرورش زعفران اصولاً یک خاک مرغوب و عالی و به‌همراه نور خورشید مهم است و صددرصد افراد برای پرورش و کشت زعفران باید بسیار بادقت اقدام به کشت و پرورش نمایند.
شما برای خرید زعفران می‌توانید به‌ شش روش در بازار اقدام به خرید زعفران کنید، اولین روش نگین سوپر است که اصولاً برای خرید زعفران این روش یک خرید بسیار رایج می‌باشد،اگر بخواهیم که در مورد ویژگی نگین سوپر زعفران صحبت کنیم، قطعاً صاف‌بودن و درشت‌بودن کلاله جزء ویژگی‌های زعفران سوپر‌نگین می‌باشد که البته شما میزان بالای رنگ‌دهی بهتر و بالاتر را می‌توانید از زعفران سوپرنگین انتظار داشته باشید، اما روش‌های دیگر که به نگین، سرگل، پوشال، دخترپیچ و یا سفیده منتهی می‌شود را می‌توانید برای خرید زعفران در نظر بگیرید.

زعفران تقلبی یا اصل

توجه داشته باشید که خرید زعفران آن‌چنان که شما فکر می‌کنید کار ساده‌ای نیست به‌این دلیل که متاسفانه افراد سودجو در همه جا حضور دارند و به‌ راحتی با فروش زعفران تقلبی ممکن است، شما را از اعتبار اصلی خرید زعفران دور کنند، اما شما به‌ راحتی با چشیدن مزه‌ی زرپران که تقریباً یک مزه‌ی تلخ مانند است می‌توانید متوجه شوید که زعفران اصلی و یا تقلبی می‌باشد و اگر شما زعفران را در بین کاغذ قرار دهید صددرصد رنگ آن مشخص خواهد شد، که بدین‌شکل شما تا حدودی می‌توانید برای خرید زعفران به‌صورت مطمئن اقدام کنید.
شما با توجه به‌ خواص درمانی و دارویی فو‌ق العاده‌ی زعفران که به آن داروخانه نیز می‌گویند، بدون‌ اغراق احساس بهتری در زمان خرید زعفران تجربه خواهید کرد؛ چرا که علاوه بر خاصیت ضدافسردگی و تقویت قوای جنسی می‌توانید به بهبود مشکلات پوستی نیز به‌ واسطه زعفران اشاره‌کنیم.
همان‌گونه که می‌دانید داشتن پوستی جوان، سرحال و شاداب خواسته‌ی هر فردی می‌باشد که هیچ ربطی به جنسیت نیز ندارد و به‌همین‌دلیل شما اگر مصرف زعفران را در برنامه‌ی غذایی خود قرار دهید، قطعا تغییرات قابل توجهی را در پوست خود احساس خواهید کرد که زعفران به‌واسطه ترکیبات خاصی دارد به‌عنوان جوان‌کننده مورد استفاده قرار می‌گیرد.
شما در زمان خرید زعفران بهتر است به طبع آن نیز دقت کنید؛ چرا که طبع زعفران اصولاً گرم و خشک می‌باشد که شما با توجه به‌ طبع خود بهتر است به مصرف اصولی زعفران بپردازید.

روش‌های خرید زعفران در بازار

زعفران برای تسکین درد زایمان

زایمان برای خانم‌هاسخت‌ترین کار محسوب می‌شود؛ چرا که هر زنی با هر بدنی هرچند قوی که داشته باشد، باز هم در هنگام زایمان متاسفانه دردهای خاصی را باید تحمل کند، در این بین شما اگر به‌ خرید زعفران اقدام کنید، خواهید توانست از خاصیت سخت‌زایی زعفران استفاده کنید، به‌این‌دلیل که شما با خوردن تقریباً یک مثقال زعفران خواهید توانست زایمان آسان‌تری را تجربه کنید.

شاید برای شما مفید باشد :  تفاوت زرشک پفکی و دانه اناری

روغن ارزشمند زعفران

خرید زعفران را اگر به‌ صورت کلی و البته عمده مدنظر داشته باشید، صرفه‌ی اقتصادی بالایی برای شما به وجود خواهد آمد؛ چرا که حتی با خرید عمده و فراوان زعفران شما می‌توانید روغن زعفران را برای خاصیت‌های ویژه‌ای که دارد، تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهید و یا حتی شما با گرفتن روغن زعفران که حقیقتاً کاری واقعاً سخت محسوب می‌شود آن‌را با یک هزینه‌ی معقولانه و منصفانه به‌فروش برسانید. توجه داشته باشید که زعفران حتی روغن خود را با ارزش بالایی معرفی می‌کند پس بهتر است برای خرید زعفران هر چه سریع‌تر اقدام کنید.
همان‌طور که در ابتدای مقاله به‌آن اشاره شد کروسین که برای به‌وجود آوردن رنگ در زعفران مورد استفاده قرار می‌گیرد را می‌توانید حتی در آب حل کنید؛ چرا که خاصیت حل‌شوندگی کروسین باعث کاربرد بالای آن شده است.
توجه داشته باشید که کریستین و کروسین که در زعفران وجود دارد و به‌رنگ آن اشاره می‌کند به‌عنوان یک آنتی‌اکسیدان بسیار‌قوی عمل می‌کند و حتی با خرید زعفران و استفاده از کروسین و کریستین شما می‌توانید خود و عزیزانتان را از هرنوع بیماری‌های مربوط به سیستم دفاعی بدن دور کنید.
خرید زعفران که که رشته‌های سرخ آن به‌ راحتی در صنعت دارویی نیز به‌کار گرفته می‌شود و حتی پرچم‌های زرد زعفران برای شیرینی‌پزی مورد کاربرد قرار می‌گیرد در کنار گل‌برگ زعفران که می‌توان از آن به‌عنوان دمنوش استفاده کرد، یک داروی ضدافسردگی قوی گیاهی می‌باشد.
شما در هنگام خرید زعفران اگر به ریشه‌ی آن نیز دقت کنید قادر هستید خرید زعفران را با مقداری از ریشه آن در نظر بگیرید؛ چرا که خواص ریشه‌ زعفران همانند کلاله می‌باشد و تنها به‌ واسطه‌ی رنگ شاید تفاوت‌هایی با یک‌دیگر داشته باشند.
زعفران که به طلای سرخ معروف است را نباید به‌هیچ عنوان کم اهمیت دانست و به‌ آن بی‌توجه بود و برای خرید زعفران شما نباید این‌چنین فکر کنید که مثقالی کوچک چه‌فایده‌ای می‌تواند داشته باشد به‌این دلیل که خرید زعفران در حد بسیار کم خود حتی رنگ‌دهی، خاصیت و فواید بسیار زیادی دارد که شما با خرید مقدار حتی کم و اندک آن به‌راحتی می‌توانید تا مدت‌زمانی از خاصیت آن استفاده کنید.

خرید آنلاین و اینترنتی زعفران

خاطر نشان می‌کنم خرید زعفران مرغوب به‌صرفه و معقولانه است و با توجه به جنس‌های تقلبی بازار که حتی به‌ زعفران هم رحمی نکرده‌اند، پیشنهاد ما به‌ شما این است که سعی کنید از فروشگاه و یا مراکز خرید معتبر خرید زعفران را انجام دهید.
حتی از سایت‌های اینترنتی معتبر به‌ صورت آنلاین و اینترنتی خرید کنید، که برخی از سایت‌ها شیوه‌ی پرداخت در محل را نیز در دستور کار خرید آنلاین خود قرار داده‌اند و شما با خیالی آسوده می‌توانید خرید زعفران را به‌صورت اینترنتی و آنلاین نیز به‌صورت شبانه‌روزی و با قیمت بسیار مناسب انجام دهید و بهتر است، نسبت به‌خواص طلای سرخ غافل نشوید؛ چرا که گیاهان دارویی خاصی مانند زعفران تأثیر بی‌نظیر خود را در طولانی‌مدت به بدن شما ثابت خواهند کرد.

امتیاز ما
سپاسگزاریم که این مطلب را مشاهده کردید ، خوشحال می شویم که به این نوشته ستاره دهید .
[کل: 4 میانگین: 5]
author-avatar

درباره شعیب علیشاهی

شعیب علیشاهی هستم مدیریت فروشگاه اینترنتی درمیان کالا و فروشنده محصولات خشکبار از قبیل ، زعفران ، زرشک ، عناب و ...| راههای ارتباطی با من : 09905637890 - 09399639051

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *