زرشک, همه مقالات

تفاوت زرشک پفکی و دانه اناری

تفاوت زرشک پفکی و دانه اناری

در این مطلب قصد داریم که در مورد تفاوت زرشک پفکی و دانه اناری صحبت کنیم ، کشور ایران بزرگ ترین و بهترین تولید کننده زرشک در جهان است که حدود 95 درصد آن در خراسان جنوبی کشت می شود و زرشک پفکی و دانه اناری رایج ترین نوع زرشک در ایران است که ما در این مقاله به بررسی و تفاوت زرشک پفکی و دانه اناری می پردازیم با ما همراه باشید تا زرشک پفکی و دانه اناری را بهتر بشناسید…

شرحی کوتاه در مورد زرشک

زرشک درختچه ای پهن برگ به طول 1 تا 5 متر است و انواع مختلفی دارد که زرشک دانه اناری و زرشک پفکی از نوع شناخته شده آن می باشند. دانه های قرمز آن خواص زیادی برای سلامتی انسان دارد که برای درمان بسیاری از بیماری ها از دیرباز در طب سنتی مورد استفاده قرار می گرفته است. این گیاه ارزشمند حاوی ترکیباتی به نام بربرین است که با بسیاری از ویروس ها و باکتری ها مبارزه می کند و همچنین سرشار از مواد مغذی، آنتی اکسیدان و انواع ویتامین ها است که برای سلامت بدن بسیار مفید می باشند. آنتی اکسیدان های موجود در زرشک رادیکال های آزاد مضر را از بین می برند و باعث کاهش التهاب و جلوگیری از بیماری سرطان می شوند.
چیدن محصول زرشک کاری بسیار پر زحمت و زمان بر است و به دو روش جمع آوری می شود. یک روش چیدن شاخه ها با قیچی شاخه زن هست و روش دیگر ضربه زدن به شاخه های درخت زرشک می باشد که در این روش پارچه ای را زیر درخت پهن می کنند و با ضربه زدن به شاخه ها دانه های زرشک بر روی پارچه می ریزد این روش به دانه های زرشک آسیب می زند و باعث می شود که دانه ها از کیفیت پایین برخوردار باشند.

شاید برای شما مفید باشد :  فروش آنلاین زعفران و هر آن چه باید درباره آن بدانید

زرشک پفکی و دانه اناری چه تفاوتی با هم دارند

روش بدست آوردن زرشک پفکی

چیدن و خشک کردن زرشک پفکی با روشی خاص انجام می شود. برای بدست آمدن زرشک پفکی کشاورزان در فصل برداشت، محصول زرشک را با شاخه ها از درخت جدا می کنند و آن را برای خشک کردن به سوله های بزرگی که در نزدیکی زمین کشاورزی است منتقل می کنند و بر روی داربست های چوبی آویزان می کنند تا خشک شوند. این سوله ها از جریان هوای مناسبی برای خشک کردن دانه های زرشک برخوردارند و محصول زرشک در این اتاق های بزرگ به تدریج رطوبت خود را از دست می دهند و همراه با شاخ و برگ ها خشک می شوند. بعد از خشک شدن ، برگ ها و شاخه های اضافی را جدا می کنند و سورت داده و بادکشی می شوند و برای مصرف و عرضه به بازار آماده می شوند.
در این روش دانه های زرشک برای خشک شدن به زمان طولانی حدود 4 تا 6 ماه نیاز دارند و به دلیل اینکه به صورت طبیعی و در سایه خشک می شوند همان رنگ و پف اولیه خود را حفظ کرده و دارای کیفیتی بالا و ظاهری زیبا هستند که به زرشک پفکی معروف می شوند و بهترین زرشک برای صادرات به کشورهای مختلف می باشد که می تواند از رونق و ارزآوری خوبی برای کشور ایران و مخصوصا برای کشاورزان خراسان جنوبی برخوردار است.

فرایند بدست آوردن زرشک دانه اناری

کشاورزان زرشک دانه اناری را با شاخه یا بدون شاخه برداشت می کنند اما معمولا بیشتر به صورت ضربه ای چیده می شوند همان طور که در بالا گفته شد با پهن کردن پارچه زیر درخت و با وارد کردن ضربه به شاخه ها دانه های زرشک جمع آوری می شوند که برای خشک کردن آن ها را بر روی زمین روی پارچه زیر نور آفتاب پهن می کنند تا با گرمای خورشید خشک شوند.
این روش برای خشک شدن زرشک تازه به زمان زیادی نیاز ندارد و بعد از خشک شدن به وسیله دستگاه و یا باد طبیعی باد کشی می شوند تا برگها و شاخه های خرد شده از آن ها جدا شود و سپس به وسیله دستگاه، سورت داده می شوند که وظیفه دستگاه سورت پاک سازی دانه های زرشک از خار ها و تیغ های اضافی و همچنین سنگ ها و شن ها است که این مرحله آخرین مرحله پاک سازی می باشد و محصول برای عرضه به بازار و فروش آماده می شود.

شاید برای شما مفید باشد :  خواص عناب برای کودکان

تفاوت زرشک پفکی و دانه اناری

زرشک پفکی و دانه اناری از یک محصول زرشک می باشند که تفاوت آن ها در نحوه چیدن و خشک شدن آن است که در زیر به آن اشاره می کنیم :
• نحوه چیدن زرشک دانه اناری به صورت ضربه ای است که این روش چیدن به دانه های زرشک آسیب وارد می کند در حالی که زرشک پفکی با شاخه جدا می شود و این روش چیدن باعث سالم ماندن دانه های زرشک پفکی می شود.
• زرشک دانه اناری در معرض نور آفتاب و با تبخیر رطوبت آن به وسیله گرمای خورشید صورت می گیرد درصورتی که زرشک پفکی در سایه و در سوله های سر پوشده با جریان هوای مناسب خشک می شوند.
• مدت زمانی که طول می کشد تا زرشک دانه اناری خشک شود تقریبا حدود یک ماه است در حالی که زرشک پفکی چیزی حدود شش ماه زمان لازم دارد تا خشک شود.
• زرشک دانه اناری به دلیل نحوه چیدن و خشک کردن از کیفیت پایین برخوردار است در حالی که زرشک پفکی مرغوبترین و با کیفیت ترین زرشک است.
• زرشک پفکی به دلیل نحوه چیدن و خشک شدن از ظاهری زیبا و رنگی قرمز و شفاف برخوردار است در صورتی که زرشک دانه اناری ظاهری زیبا و رنگ شفافی ندارد.
• زرشک پفکی به علت کیفیت بالا و مدت زمان بالا برای خشک شدن از قیمت بالایی نسبت به زرشک دانه اناری برخوردار است.
• زرشک پفکی بهترین نوع زرشک برای صادرات به کشورهای همسایه و دیگر گشورهای اروپایی می باشد.

تفاوت زرشک دانه اناری با پفکی

راه های شناخت انواع زرشک

زرشک انواع مختلفی دارد مانند زرشک دانه اناری، زرشک پفکی، زرشک زیرتالاری و زرشک کوهی سیاه که با داشتن شناخت از ویژگی های آن ها می توان زرشک مرغوب و با کیفیت را تشخیص و خریداری کرد. از آن جایی که درختچه های زرشک هر منطقه و هر شهرستان با هم متفاوت است و محصول زرشک یک محصول زراعی می باشد انتخاب زرشک مرغوب و با کیفیت نیاز به کمی تخصص و شناخت انواع زرشک دارد. حتی زرشک های یک باغ هم نمی تواند شبیه به هم باشند و ممکن است که با هم از نظر شکل، طعم و مزه متفاوت باشند. بنابراین لازم هست که انواع زرشک را بشناسیم تا در موقع خرید دچار مشکل و ضرر نشویم چرا که ممکن است افراد سودجو برای بهره بردن از سود بیشتر زرشک بی کیفیت را به جای زرشک مرغوب به فروش برسانند و یا از انواع افزودنی ها مانند روغن های خوراکی برای تازه نشان دادن و یا از آب برای افزایش وزن و یا از رنگ های مصنوعی برای خوش رنگ تر شدن و شفاف شدن آن استفاده کنند و یا اینکه زرشک کهنه را با زرشک تازه و جدید مخلوط کنند و به جای زرشک مرغوب به فروش برسانند. برای تشخیص و شناخت زرشک مرغوب و تازه مقاله شناخت انواع زرشک را مطالعه کنید.

شاید برای شما مفید باشد :  تاثیر زرشک بر کاهش فشار خون

روش های جمع آوری زرشک پفکی و دانه اناری

خرید زرشک پفکی و زرشک دانه اناری

برای خرید زرشک خوب پفکی و دانه اناری باید ابتدا تحقیق نماییم و مکان مناسبی را برای خرید پیدا کنیم که امن و مطمئن باشد و محصول با کیفیت تحویل مشتری دهد. شما می توانید برای تهیه و خرید زرشک مرغوب و با کیفیت از کشاورز به فروشگاه اینترنتی درمیان کالا مراجعه کنید و از خرید خود اطمینان داشته باشید.

ورود به فروشگاه

شاید به مطالب زیر علاقه مند باشید :

1 – زرشک پفکی را بهتر بشناسید!

2 – فواید و خواص زرشک

3 – خواص آب زرشک برای سلامتی بدن

4 – زرشک کوهی ( خواص و مضرات آن )

امتیاز ما
سپاسگزاریم که این مطلب را مشاهده کردید ، خوشحال می شویم که به این نوشته ستاره دهید .
[کل: 1 میانگین: 5]
author-avatar

درباره شعیب علیشاهی

شعیب علیشاهی هستم مدیریت فروشگاه اینترنتی درمیان کالا و فروشنده محصولات خشکبار از قبیل ، زعفران ، زرشک ، عناب و ...| راههای ارتباطی با من : 09905637890 - 09399639051

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *