اگر می خواهید که در هنگام آشپزی زعفران شما رنگ دهی خوبی داشته باشد ، ساییدن زعفران با قند را به شما پیشنهاد می کنیم ، در این ویدئو شما با نحوه ساییدن زعفران بدون قند و با قند آشنا می شوید و به راحتی می توانید از این روش برای استفاده صحیح از زعفران در هنگام آشپزی استفاده کنید.

فیلم آموزش ساییدن زعفران بدون قند و با قند

در دستگاه ادراری و کلیه زعفران مانند یک ادرار آور عمل کرده و کلیه و مثانه را تصفیه می کند.

بعضی از افراد ممکن است به زعفران آلرژی داشته باشند و به شکل های مختلف در آنها بروز کند مانند خشکی دهان ، خواب آلودگی ، تعرق ، تهوع ، یبوست ، اسهال .

با این حال مصرف آن برای اکثر افراد بی خطر است و مشکلی به وجود نمی آورد.

استفاده به میزان 30 میلی گرم در روز فواید سلامتی آن را به بدن می رساند. بیشتر از آن در روز توصیه نمی شود.

به بهبود حافظه و یادگیری کمک می کند. زعفران حاوی دو ماده شیمیایی به نام های کروسین و کروستین است که به عقیده محققان به بهبود یادگیری و عملکرد حافظه کمک می کند.

زنانی که باردار یا شیرده هستند و افرادی که از داورهای فشار خون و یا رقیق کننده خون استفاده می کنند نباید از زعفران استفاده کنند.

با توجه به تحقیقات انجام شده بر روی داروهای خواب و زعفران ، به این نتیجه رسیده اند که زعفران در بهبود و کیفیت خواب تاثیر قابل توجهی دارد.

بله خوب است ، البته باید دقت شود که باید به مدت 3 تا 6 ماه مصرف شود تا تاثیر آن بر بینایی مشخص شود ، این یک روند تکاملی است و نباید عجله داشت.

با توجه به تحقیقات انجام شده و نتایج به عمل آمده زعفران برای پیشگیری از سرطان کبد و همچنین به جلوگیری از رشد سلول های سرطانی کبد و تحریک آپوپتوز کمک شایانی می کند.

سرما خوردگی و تب چیزی است که بیشتر مردم با آن رو به رو هستند . نوشیدن شیر زعفران به افرادی که سرما خورده و تب دارند کمک می کند تا بهبود پیدا کنند و احساس خوبی داشته باشند زیرا زعفران طبعی گرم دارد و برای این افراد مفید است.