زرشک, همه مقالات

خواص آب زرشک برای سلامتی بدن

خواص آب زرشک

آب زرشک مانند دانه های زرشک از خواص بسیار ارزشمندی برای سلامتی برخوردار است. برای اینکه از خواص باور نکردنی آب زرشک بهره مند شوید می توانید از کشاورزان فروشگاه اینترنتی درمیان کالا زرشک با کیفیت را خریداری کنید و خودتان در منزل آب زرشک طبیعی تهیه کنید. چرا باید خودتان آب زرشک طبیعی را آماده کنید ؟ زیرا آب زرشکی که در فروشگاه ها وجود دارد از مواد نگهدارنده استفاده شده است که برای سلامتی مضر است و دستگاه گوارش را تحت تاثیر قرار می دهد.

آب زرشک برای درمان چه بیماری هایی مفید است 

• آب زرشک باعث کاهش التهاب و عفونت می شود

یکی از مهمترین عناصر موجود در زرشک و آب زرشک بربرین است . بربرین موجود در آب زرشک دارای توانایی ضد میکروبی و ضد قارچی قابل توجهی است که از اتصال باکتری ها به سلول های بدن و رشد آن ها جلوگیری می کند و باعث کاهش التهاب و عفونت که ریشه بسیاری از بیماری های مزمن است می شود و تأثیر مثبتی بر سیستم ایمنی بدن می گزارد.
آب زرشک به درمان عفونت مثانه ، دستگاه ادراری و دستگاه گوارش کمک می کند. همچنین به تسکین بیماری های دستگاه تنفسی از جمله گلودرد ، گرفتگی بینی ، سینوزیت و برونشیت کمک می کند. بنابراین استفاده از زرشک می تواند یک راه حلی عالی برای مبارزه با عفونت ها و قارچ ها باشد.

شاید برای شما مفید باشد :  چگونه زعفران درجه یک بخریم ؟

آب زرشک باعث کاهش التهاب و عفونت می شود

• آب زرشک در درمان اسهال مفید است

اسهال توسط باکتری های خاصی ایجاد می شود که به طور طبیعی با استفاده از زرشک قابل درمان است. یکی از مشهورترین موارد استفاده از زرشک و آب زرشک به عنوان یک داروی گیاهی برای درمان اسهال و اسهال خونی است.

• آب زرشک مشکلات گوارشی را بهبود می دهد

بربرین موجود در زرشک و آب زرشک بر روی عضلات صاف که روده ها را پوشانده اند اثر مثبت می گذارد و به بهبود هضم غذا کمک می کند. همچنین باعث کاهش درد دستگاه گوارش می شود و به دلیل خاصیت قابض آن مشکلات گوارشی را سریعتر از آنتی بیوتیک ها بهبود می بخشد. بربرین موجود در آب زرشک عفونت ها و اسهال باکتریایی مانند اسهال مسافرتی و اسهال ناشی از مسمومیت غذایی را بدون هیچ گونه عوارض جانبی منفی تسکین می دهد و از بین می برد.

شاید برای شما مفید باشد :  زرشک سیاه و نکات درخشان آن

آب زرشک مشکلات گوارشی را بهبود می دهد

• آب زرشک باعث کنترل و کاهش قند خون می شود

بربرین موجود در آب زرشک سطح قند خون را در افراد دیابتی کاهش می دهد و می تواند به عنوان یک داروی بالقوه برای درمان دیابت نوع 2 قرار گیرد.

•آب زرشک مشکلات پوستی از جمله آکنه را درمان می کند

آب زرشک حاوی آنتی اکسیدان های قوی با خواص ضد التهابی است. التهاب یکی از دلایل عمده مشکلات پوستی و عفونت های پوستی در بیشتر انسان ها است. آنتی اکسیدان های موجود در آب زرشک به علت دارا بودن خواص ضد باکتریایی در پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری های پوستی مانند آکنه ، عفونت های مخمری و عفونت های مربوط به واژن خانم ها کمک می کند و از علائم پیری و التهابات پوستی جلوگیری می کند.
خواص زرشک و همچنین آب آن التهاب ناشی از عوامل ژنتیکی ، محیطی و سبک زندگی را کاهش می دهد و برخی از بیماری های پوستی مانند پسوریازیس را درمان می کند. با توجه به مطالعاتی که انجام شده است افرادی که زرشک می خورند از مزایای بیشتری برای مقابله با بسیاری مشکلات و اختلالات پوستی برخوردار هستند.

• آب زرشک به بهبود و عملکرد کبد و کیسه صفرا کمک می کند

آب زرشک با بهبود عملکرد کبد باعث پاکسازی و سم زدایی خون می شود. زرشک و آب آن حاوی آلکالوئید بربرین است که نقش مهمی در پاکسازی کبد و کیسه صفرا دارد. صفرا با هضم غذاهای چرب روند هضم بدن را سالم و سازگار نگه می دارد. بنابراین افزایش ترشح صفرا در بدن می تواند به کاهش مشکلات کبدی و کیسه صفرا کمک کند در حالی که سایر مشکلات دستگاه گوارش را از بین می برد.
عوامل مرتبط با سبک زندگی و رژیم غذایی ناسالم می تواند از ترشح صفرا در بدن جلوگیری کند که این امر منجر به کلسترول بالا ، التهاب ، بیماری های تیروئید و دیابت می شود. زرشک به عنوان یک ملین بسیار ملایم عمل می کند و تمام سموم کبد و کیسه صفرا را دفع می کند در حالی که سیستم هضم غذا را با ترشح صفرای صحیح تنظیم می کند.

شاید برای شما مفید باشد :  خواص زعفران برای اسپرم مردان

آب زرشک به بهبود و عملکرد کبد و کیسه صفرا کمک می کند

آب زرشک سطح کلسترول را کنترل می کند

آب زرشک سطح کلسترول را در بدن کنترل می کند. فیبرهای غذایی موجود در آب زرشک باعث افزایش سطح کلسترول خوب می شود و آن را تقویت می کند و کلسترول غیر ضروری بدن را کاهش می دهد در واقع سطح کلسترل را در بدن کنترل می کند.

آب زرشک باعث کاهش بیماری های قلبی عروقی می شود

آب زرشک حاوی آنتی اکسیدان است که فشارخون را کاهش می دهد و این امر در کاهش بیماری های قلبی عروقی نقش به سزایی دارد. ترکیبات فعال موجود در زرشک و آب زرشک از جمله بربرین ، به کاهش سطح کلسترول و فشار خون کمک می کند. فشار خون بالا پدیده ای است که امروزه در جهان در حال رشد است. بسیاری از افراد به دلیل استرس ، محیط و عوامل مرتبط از مشکلات شدید قلبی رنج می برند که زرشک و عصاره های آن می تواند در این امر نقش بسیار ارزشمندی داشته باشد.

• آب زرشک یک عامل طبیعی برای لاغری و کاهش وزن سالم است

بربرین موجود در آب زرشک به عنوان یک عامل طبیعی درمان کننده چاقی عمل می کند. زیرا با کاهش سطح چربی به کاهش وزن بیماران مبتلا به چاقی کمک می کند و همچنین این ماده در تنظیم برخی از آنزیم های فعال مانند آدنوزین و پروتئین کیناز که تقویت کننده های متابولیسم هستند نقش مثبت دارد و برای کاهش وزن بهتر ، به سرعت چربی سوزی می کنند. بربرین منجر به کاهش وزن خفیف می شود در حالی که سطح چربی خون در بیماران چاق به شدت کاهش می یابد.

آب زرشک یک عامل طبیعی برای لاغری و کاهش وزن سالم است

برخی دیگر از خواص آب زرشک

• آب زرشک باعث کاهش التهاب ریه می شود.
• آب زرشک حاوی بربرین است که می تواند از بیماری آلزایمر جلوگیری کند.
• آب زرشک باعث بهبود سلامت چشم و بینایی می شود.
• باعث تسریع و بهبود زخم می شود.
• اگر چرخه قاعدگی بی نظمی دارید مصرف آب زرشک می تواند مشکلات قاعدگی را متعادل کند.
• بربرین موجود در زرشک و آب زرشک باعث بهبود باروری می شود.
• آنتی اکسیدان های موجود در زرشک به درمان سرطان کمک می کند.
• به دلیل ظرفیت آنتی اکسیدانی می تواند به بهبود مفاصل و کاهش التهاب مفصل کمک کند.
• آب زرشک از بین برنده عفونت های ادراری است.
• مقوی معده و دستگاه گوارش است.
• آب زرشک باعث تقویت فعالیت های ذهنی و مغزی می شود.

شاید برای شما مفید باشد :  طرز تهیه مربای زرشک

نتیجه گیری

با توجه به توضیحات داده شده خواص آب زرشک این است که سرشار از آنتی اکسیدان است و به عنوان یک داروی طبیعی و گیاهی می تواند در درمان بیماری ها نقش به سزایی داشته باشد. ترکیبات زرشک و آب آن که مهمترین آن بربرین است برای درمان عفونت ها از جمله عفونت ادراری بسیار مفید است آب زرشک منبعی غنی از آنتی اکسیدان است که به پاکسازی کبد و کیسه صفرا در بدن کمک می کند که باعث ترشح صفرا می شود زیرا سطح پایین ترشح صفرا به دلیل رژیم غذایی ناسالم می تواند باعث افزایش وزن ، مشکلات قلبی و دیابت شود. آب زرشک به درمان بیماری های قلبی عروقی و کاهش فشار خون کمک می کند و سطح کلسترول LDL را درمان می کند ، فشار اکسیداتیو را سرکوب می کند و مشکلات قلبی بیماران دیابتی و سندرم متابولیک را درمان می کند. در بیماران چاق ، سطح چربی خون ، وزن و سطح هورمون ها همیشه بالا است. بربرین موجود در زرشک می تواند سطح چربی خون را کاهش دهد و باعث کاهش وزن شود و سطح هورمون ها را در بدن تنظیم کند. برای خرید زرشک تازه  جهت گرفتن آب زرشک به لینک زیر مراجعه کنید ( دقت کنید که زرشک تازه فقط در اواسط ماه های مهر تا آبان قابل عرضه به تمام کشور است ) :

خرید زرشک تازه از درمیان کالا

 

گردآوری و ترجمه : واحد تولید محتوای درمیان کالا

شاید به مطالب زیر علاقه مند باشید :

1 – زرشک کوهی ( خواص و مضرات آن )

2 – پرسش و پاسخ هایی در مورد زرشک

امتیاز ما
سپاسگزاریم که این مطلب را مشاهده کردید ، خوشحال می شویم که به این نوشته ستاره دهید .
[کل: 1 میانگین: 5]
author-avatar

درباره شعیب علیشاهی

شعیب علیشاهی هستم مدیریت فروشگاه اینترنتی درمیان کالا و فروشنده محصولات خشکبار از قبیل ، زعفران ، زرشک ، عناب و ...| راههای ارتباطی با من : 09905637890 - 09399639051

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *