زعفران, زعفران سرگل, همه مقالات

نکات مهم در هنگام خرید زعفران اصل

نکات مهم در هنگام خرید زعفران !!؟

نکات مهم در هنگام خرید زعفران اصل

زعفران به دلیل خاصیت و فواید بسیار عالی و بالای خوبی که دارد باعث ترغیب اکثر مردم به سمت خرید آن می شود و اگر دقت داشته باشید خرید زعفران به این دلیل که زعفران، تولید کشور خودمان و محصول صادراتی استان خراسان است، بسیار مورد توجه عموم مردم قرار می‌گیرد.
این نکته را از یاد نبرید که خرید زعفران همانند قدیم به این شکل نیست که شما به هر فروشگاه و مرکز خرید مراجعه کنید و به دنبال زعفران مرغوب باشید؛ چرا که امروزه با پیشرفت عالی و بسیار چشمگیر تکنولوژی به راحتی می توان از انواع سایت های اینترنتی و آنلاین زعفران مرغوب و درجه یک را به راحتی و در کمترین زمان تهیه نمود.
اما برای خرید زعفران باید به این نکات توجه داشته باشید که یک زعفران خوب، عالی، درجه یک و ممتاز صددرصد ویژگی‌های خاصی نیز باید داشته باشد که شما باید به آن دقت فراوانی نمایید، تا از خرید خود رضایت بالایی را حاصل کنید.
برخی از فروشندگان زعفران در برخی اوقات ممکن است اصول اخلاقی خود را زیر پا گذاشته و با فروش زعفران تقلبی شما را بعد از خرید زعفران شدیدا از خرید پشیمان کنند، اما در این بین شما با هوش و ذکاوت خود می توانید یک زعفران مرغوب را از زعفران تقلبی و بی کیفیت به راحتی با اطلاعات و نکات خاصی که عنوان می شود تشخیص دهید.
عمدتاً زعفران که ملقب به طلای سرخ است و به حق این لقب لقب شایسته ای برای زعفران می باشد با کیفیت فوق العاده‌ی خود قیمت بالایی را نیز به خود اختصاص داده است، که البته اگر شما از انواع سایت های اینترنتی و آنلاین به صورت اینترنتی زعفران را خریداری کنید، شاید به واسطه تخفیفات ویژه بتوانید قیمت کمتری را بابت خرید زعفران پرداخت کنید.
به این ترتیب که از نظر مادی زعفران در بین محصولات کشاورزی جایگاه بالاتری دارد و بهتر است که شما به کیفیت زعفران در هنگام خرید توجه کنید؛ چرا که هر برندی ممکن است اشکالات خاصی را نیز داشته باشد اما برای خرید زعفران نشانه های خاصی وجود دارد که شما بتوانید زعفران اصل از تقلبی را به راحتی تشخیص دهید.
در این بین شما اگر به طعم زعفران توجه کنید، متوجه خواهید شد که زعفران اگر طعم شیرینی داشته باشد اصولاً به آن نمک و یا شکر اضافه کرده اند که نمک و شکر به زعفران به خاطر این اضافه می شود که وزن آن افزایش پیدا کند.
اما به خاطر داشته باشید که خراسان به واسطه شهرستان های خاص خود مانند:
قاین
گناباد
تربت حیدریه
بشرویه
فردوس
و بسیاری از شهرستان های دیگر در این استان باعث شده است که زعفران مرغوب را تولید و با کیفیت بالا روانه بازار کنند.
اما شما اگر از یک تولید کننده با انصاف زعفران مرغوب خود را تهیه کنید، صددرصد زعفران را با کیفیت بالا خریداری خواهید کرد که شما در هنگام استفاده از خاصیت و کیفیت بالای آن بتوانید به راحتی استفاده کنید.

شاید برای شما مفید باشد :  فواید عناب چیست و چگونه آن را مصرف کنیم

 

به رنگ زعفران توجه کنید

در هنگام خرید رنگ زعفران باید یک ملاک اساسی و مهم را در نظر بگیرید و آن ملاک توجه به این نکته است که رنگ زعفران خالص یک رنگ قرمز خوش رنگ می باشد و چنانچه رنگ قرمز به تیرگی بزند، شما باید به مرغوبیت زعفران تا حدود بسیار زیادی شک کنید.
که البته اگر شما به شکل پودری مایل به تهیه زعفران باشید موضوع مقداری سخت می‌شود اما اگر به صورت سرگل و یا دسته ای به خرید زعفران بپردازید، به راحتی با توجه به شکل دسته و رنگ قرمز زعفران می توانید به درجه یک بودن و مرغوبیت زعفران پی ببرید.
برخی از افراد فکر می‌کنند زعفران اصلی باید به محض اینکه در آب حل شود رنگ آب را تغییر دهد در صورتی که این تصور عموماً اشتباه می باشد؛ چرا که زعفران با کیفیت اینگونه است که شما اگر بخواهید یک رشته زعفران را در یک ظرف و یا کاسه آب قرار دهید، رنگ آب کمی مایل به زردی می زند که البته این رنگ کمی دیرتر شروع به رویت می کند و بهتر از این نکته را نیز برای خرید زعفران در نظر داشته باشید.

عطر خاص زعفران اصل

زعفران مرغوب نرم و لطیف نیست

اما از جمله نکات مهم دیگر زعفران اصل بدون شک جنس زعفران می باشد؛ چرا که اگر شما زعفران را کمی بردارید و با انگشتان خود حس کنید یک نوع شکنندگی را احساس خواهید کردف که برخی اوقات افراد فکر می‌کنند نرمی و لطافت زعفران به معنی اصل بودن زعفران می باشد، در صورتی که این چنین نیست و زعفران اصلی تا حد زیادی خشک به نظر می‌آید.
متاسفانه به واسطه عطر شیرین زعفران عموم مردم در هنگام خرید این گونه تصور می‌کنند که طعم زعفران نیز باید شیرین باشد، در صورتی که طعم زعفران اصلی همیشه و تاحدودی تلخ است و عطر شیرین زعفران هیچ ارتباطی به طعم تلخ آن ندارد، پس بهتر است برای خرید زعفران نیز به این نکته توجه بسیار بالایی نمایید.

 

عطر خاص زعفران اصل

شما اگر با رایحه عسل و یونجه آشنایی داشته باشید صددرصد خواهید توانست در هنگام خرید زعفران نیز عطر زعفران اصلی را به خوبی و به نحو احسن تشخیص دهید؛ چرا که عطر زعفران را عموماً برخی از افراد ترکیبی خاصی از عطر عسل و یونجه می دانند و این نکته را به خاطر بسپارید که زعفران هرچه تازه‌تر باشد، طبیعتاً عطر آن مقداری تندتر به مشام میرسد. شما به واسطه عطر زعفران به راحتی می توانید زعفران عالی و فوق العاده ای را با خاصیت های بیشمار آن تهیه و خریداری کنید.

 

افزودنی های مخرب در زعفران تقلبی

بسیاری از افراد که برای فریب مردم از مواد شیمیایی آسیب زا و بسیار مخرب برای افزودن به زعفران استفاده می کنند باعث می‌شوند که شما علاوه بر بهره نبردن از خواص و ویژگی های اصلی یک زعفران مرغوب حتی صدمات مالی و جسمی بالایی را متحمل شوند؛ چرا که شما اگر یک رشته زعفران را در آب بیندازید برای امتحان اصل و یا تقلبی بودن آن، رنگ قرمز تند و خاصی را به واسطه زعفران مشاهده خواهید کرد که این رنگ قرمز به معنای وجود افزودنی های شیمیایی، مخرب و آسیب زا می باشد که به زعفران اضافه می کنند که صددرصد درصد خرید این نوع زعفران معقولانه به حساب نمی‌آید.

شاید برای شما مفید باشد :  روش تشخیص زعفران اصل از تقلبی چیست ؟

 

توجه به کلاله زعفران اصلی و مرغوب

اصولاً در حین خرید زعفران به نکات گفته شده اگر توجه کنید از خرید زعفران تقلبی خود را دور کرده اید و توجه داشته باشید که یک زعفران مرغوب و اصلی به هیچ عنوان نباید براقیت خاصی در کلاله های خود داشته باشد و به رویت بگذارد.
چراکه کلاله های یک زعفران اصلی را شما به شکل منحنی همیشه باید مشاهده کنید که صددرصد حالت کلاله زعفران می تواند به اصل بودن، مرغوبیت و کیفیت زعفرانبا حد بسیار بالایی برای تشخیص زعفران کمک شایانی نماید و اما در حالت عادی در هنگام خرید توجه به رنگ و بوی زعفران نکته‌ی مهم و بسیار حائز اهمیتی می باشد.
یکی از راه های تشخیص زعفران اصل که البته یک راه آسان نیز است، توجه به این نکته است که شما یک رشته از زعفران مورد نظر و خریداری شده خود را در بین انگشتان خود مقداری فشار دهید و آن را بر روی کاغذ بریزید در این لحظه چنانچه زعفران فشرده شده را که بر روی کاغذ مشاهده می نمایید؛ با مقداری لکه چربی رویت کنید باید به تقلبی بودن زعفران خریداری شده به آسانی مشکوک شوید.
بدون شک فشردن زعفران در بین انگشتان و خورد شدن زعفران نباید هیچ گونه لکه خاصی و خصوصا لکه چربی را بر روی کاغذ به وجود آورد که البته مشاهده این گونه لکه به واسطه فشار دادن زعفران به این دلیل است که افراد سودجو که متاسفانه با اصول اخلاقی در کار و حرفه خود توجهی ندارند برای وزن بالاتر زعفران به این کار مشغول می وشند به این علت که زعفران وزن بیشتری پیدا کند و سود بیشتری نصیب آن ها گردد.

 

ترکیب آب، جوش شیرین و زعفران

البته برخی از افراد نیز با ترکیب آب، جوش شیرین و زعفران باعث می شوند که زعفران اصل و یا تقلبی بودن خود را به نمایش بگذارد و ثابت کند؛ چرا که اگر شما زعفران اصلی را تهیه و خریداری کرده باشید صددرصد با این ترکیب یک رنگ زرد خاص به دست می آید.
اما اگر زعفران خریداری شما زعفران اصل، مرغوب و با کیفیتی نباشد، شما بدون شک یک رنگ خاص قرمز رنگ را متاسفانه مشاهده می کنید که این نوع رنگ قرمز به هیچ عنوان نمی تواند به اصل بودن زعفران خریداری شده اشاره کند.

توجه به کلاله زعفران اصلی و مرغوب

با شعله گاز شهری به اصل بودن زعفران پی ببرید

در بین انواع راه های متفاوت و گوناگون تشخیص زعفران اصل، یک رشته زعفران را بر روی شعله گاز شهری می توانید قرار دهید که در صورت مشاهده رنگ زرد زعفران باید سریعاً به این نکته مشکوک شوید که شما یک زعفران کاملا تقلبی را متاسفانه خریداری کرده‌اید به این جهت که رنگ زعفران اصل در این شرایط به راحتی به نارنجی و بنفش می زند که شما با خرید زعفران اصل باعث می شوید که به راحتیاز آن خواص و فواید بیشمار آن استفاده کنید.
آن دسته از افرادی که برای سود بیشتر خود انواع افزودنی و ناخالصی را به زعفران اضافه می کنند برای سود و فروش بیشتر زعفران به این کار اقدام می‌کنند، که باید توجه داشته باشید حتی در برخی از شرایط به واسطه‌ ترکیب شیره و عسل با کلاله زعفران باعث تقلبی بودن زعفران می‌شوند تا وزن زعفران مقداری افزایش پیدا کند و با وزن زعفران تقلبی فروش بیشتری نصیب افراد سودجو گردد.
اما این ماجرا به همین قسمت ختم نمی وشد به این دلیل که برخی از افراد از رنگ مصنوعی نیز حتی با آسیب های فراوانی که دارد، برای رنگ دهی بیشتر زعفران استفاده می کنند، که این کار به هیچ عنوان اصولی و اخلاقی نمی باشد.
چرا که برخی از افراد شدیداً به رنگ مصنوعی حساسیت و آلرژی دارند و به واسطه خرید این مدل زعفران ممکن است آسیب های جسمی وحشتناکی برای آنها به وجود بیاید و همین دلیل است، که باید با توجه به نکات خاص یک زعفران مرغوب، درجه یک و با کیفیت را خریداری کنید.

شاید برای شما مفید باشد :  خواص عناب برای کبد چرب

 

قیمت بالا و کیفیت اصلی زعفران

که البته اسپری زعفران هم نیز می تواند برای زعفران تقلبی به کار برده شود و در هر صورت اگر به شما خرید یک زعفران ارزان پیشنهاد شد به هیچ عنوان خوشحال نشوید؛ چرا که یک زعفران با کیفیت، مرغوب و ممتاز صددرصد قیمت بالایی دارد؛ چرا که ارزش مادی زعفران در بین محصولات بسیار بالا سنجیده می‌شود و به خاطر خواص و فواید بیشماری که دارد، شما به هیچ عنوان نمی توانید قیمت پایین و ارزان را برای یک زعفران با کیفیت در نظر بگیرید.
اما در زمان خرید زعفران که به نکات خاصی برای خرید به صرفه دقت می کنید، بهتر است نکاتی را نیز برای نگهداری زعفران به خاطر بسپارید؛ چراکه زعفران همیشه باید در یک دمای خنک و در بسته نگهداری شود، چرا که رطوبت، حرارت و نور می تواند باعث شود که زعفران حالت پژمردگی به خود بگیرد.
که البته ظروف شیشه ای و پلاستیکی برای نگهداری زعفران گزینه بسیار معقولانه ای پیشنهاد می شوند و در صورت عدم نگهداری صحیح و مناسب خواص درمانی و دارویی زعفران به راحتی از بین می رود و این چنین شما خرید به صرفه و مقرون به صرفه ای را تجربه کرده اید.

 

خرید از فروشگاه اینترنتی

در حالت کلی شما اگر با این موضوع برخورد کرده اید که زعفران را با قیمت پایین و کیفیت بالا به فروش می‌رساند بهتر است بدانید که این تبلیغ از اساس اشتباه و غلط می باشد؛ چرا که زعفران به دلیل محبوبیت بسیار زیاد و بالایی که دارد، جزء محصولات کمیاب شمرده می‌شود و قیمت بالای آن در کنار کیفیت عالی باعث شده است که مردم به خرید زعفران تمایل بسیار زیادی پیدا کنند.
برای خرید زعفران مرغوب ابتدا یک فروشنده کاملاً مطمئن را پیدا کنید؛ چرا که خرید زعفران از هر جایی و هر مکانی به هیچ عنوان کار درستی نیست، که به عنوان مثال اگر شما قصد خرید زعفران از یک سایت اینترنتی و فروشگاه آنلاین را دارید بهتر است به نماد الکترونیک توجه کنید و اگر گزینه نقد و بررسی در سایت وجود دارد توجه نمایید که دیگر خریداران که به خرید زعفران از فروشگاه آنلاین و اینترنتی مورد نظر اقدام کرده‌اند، بعد از خرید چه نظراتی را برای دیگر کاربران قرار داده اند.

ورود به فروشگاه

مطالب زیر برای شما مفید خواهد بود :

1- مرکز فروش زعفران سرگل اصل

2 – خرید زرشک تازه و نکات طلایی درباره آن

3 – 10 مورد از خواص زعفران برای سلامتی

امتیاز ما
سپاسگزاریم که این مطلب را مشاهده کردید ، خوشحال می شویم که به این نوشته ستاره دهید .
[کل: 4 میانگین: 5]
author-avatar

درباره شعیب علیشاهی

شعیب علیشاهی هستم مدیریت فروشگاه اینترنتی درمیان کالا و فروشنده محصولات خشکبار از قبیل ، زعفران ، زرشک ، عناب و ...| راههای ارتباطی با من : 09905637890 - 09399639051

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *