زعفران, زعفران سرگل, همه مقالات

طرز تهیه جوجه کباب زعفرانی + فیلم آموزشی

طرز تهیه جوجه کباب زعفرانی

فیلم آموزشی طرز تهیه جوجه کباب زعفرانی

مواد لازم جهت طرز تهیه جوجه کباب زعفرانی برای 2 نفر 

1 – جوجه یا سینه مرغ به میزان لازم ( به تعداد افراد بستگی دارد )

2 – زعفران دم کرده : یک قاشق غذاخوری

3 – آبلیمو : 2 قاشق غذاخوری

4 – نمک : به میزان لازم

5 – فلفل سیاه آسیاب شده : به میزان لازم

6 – روغن مایع : 2 قاشق غذاخوری 

7 – پیاز : یک عدد متوسط تا بزرگ

با طرز تهیه جوجه کباب زعفرانی در ادامه آشنا خواهید شد فقط اول این نکات را بخوانید تا فاجعه به وجود نیاید 

 

نکات مهمی که قبل از طرز تهیه جوجه کباب زعفرانی باید بدانید 

جوجه کباب یا جوجه کباب زعفرانی یکی از محبوبترین غذاهای ایرانی است که با توجه به خواص زعفران در فهرست هر رستورانی و هر خانه ای مشاهده می کنید ، طرز تهیه جوجه کباب زعفرانی خوشمزه چه با استخوان و چه بدون استخوان تشکیل شده از موادی است که در ادامه خدمت شما به طور مفصل و ساده بیان خواهیم کرد. در هر یک از اقوام ایرانی جوجه کباب دستورهای پخت متنوعی دارد و هر کسی به سلیقه خودش از آن استفاده می کند و مواد تشکیل دهنده این کباب خوشمزه شامل جوجه یا سینه مرغ ، آبلیمو ، زعفران ، پیاز و در بعضی موارد استفاده از روغن زیتون است و همینطور ماست که اگر به آن اضافه کنیم جوجه را خیلی نرم می کند و بسیار خوشمزه تر می شود.

همانطور که می دانید دو نوع جوجه کباب خیلی مرسوم اقوام ایرانی است و آن هم جوجه کباب ذغالی که با ذغال چوب تهیه می شود و یکی هم جوجه کباب تابه ای که در منزل بیشتر از آن استفاده می شود ، در واقع نوع تابه ای بر روی اجاق گاز تهیه می شود.

شاید برای شما مفید باشد :  خواص زعفران برای اسپرم مردان

همانطور که در بالا اشاره کردیم که ممکن است نحوه پخت این جوجه کباب ساده به نظر برسد اما ما در اینجا به غیر از نحوه پخت به نکاتی اشاره می کنیم که با رعایت کردن آنها یک جوجه کباب زعفرانی خانگی خوشمزه برای خودتان درست کنید.

خب حالا قبل از اینکه شروع کنیم به گفتن اینکه چه موادی لازم هست تا این غذای خوشمزه را درست کنیم لازم است اول نکاتی را یاد آور شویم چون این نکات را باید قبل از طبخ این غذا بدانید تا به مشکلی بر نخورید.

نکات مهمی که قبل از طرز تهیه جوجه کباب زعفرانی باید بدانید 

نکته ی اول : باید بدانید که چه طور از آبلیمو و نمک استفاده کنید

اولین نکته در طرز تهیه جوجه کباب زعفرانی خانگی اینکه بدانید آبلیمو و نمک جوجه را سفت می کند و اگر آن را حذف کنیم جوجه بدون آن بی مزه می شود پس باید کاری انجام دهیم که جوجه سفت نشود و به اندازه کافی طعم لذت بخشی داشته باشد.

خب برای اینکار باید دور تا دور جوجه ها را قبل از اینکه درون آبلیوم و نمک بخوابانیم با روغن مایع خوب آغشته کنیم تا زمانی که به صورت طولانی مدت در آبلیمو و نمک قرار دارد از نفود آن به درون جوجه جلوگیری شود و با این کار مرغ طعم بسیار لذت بخشی می گیرد و هرگز سفت نخواهد شد. ( دقت کنید که از کره حیوانی با کره خرم یا کره میهن استفاده نشود ).

شاید برای شما مفید باشد :  خواص عناب برای کودکان

دلیل اینکه از کره استفاده نکنید به این خاطر است که کره در هوای سرد یا متمایل به سرد می بندد یا سفت می شود و چون جوجه سرد است اگر آن را ذوب کنید و دوباره استفاده کنید باز هم سفت می شود و شما باید حتما از روغن مایع استفاده کنید. اگر خواستید می توانید از کره به عنوان یک طعم دهند استفاده کنید اما آن هم در زمانی که جوجه را کباب می کنید تا عطر و طعم خوبی داشته باشد.

طرز تهیه جوجه کباب زعفرانی خانگی

نکته ی دوم : باید بدانید که چگونه از پیاز استفاده کنید

دومین نکته در طرز تهیه جوجه کباب زعفرانی خانگی اینکه بدانید که پیاز را چگونه باید خرد کنید و از آن برای طعم دار کردن جوجه ها استفاده کنید ، خیلی مرسوم است که پیاز را به صورت رنده استفاده می کنند یا پیاز را در خرد کن می ریزند و له می کنند تا حسابی به درون جوجه نفوذ کند و مزه دار شود. اما این روش ها درست نیست چون اگر پیاز رنده شده یا له شده را بر روی جوجه بریزیم چون له شده است به دور جوجه می چسبد و هنگامی که جوجه را سرخ می کنیم باعث می شود که این پیازها به سرعت بسوزند و شکا جوجه را تغییر می دهند و ما فکر می کنیم که جوجه ها کامل سرخ شده اند در حالی که این طور نیست و فقط پیازهاست که سوخته اند و جوجه هنوز کامل سرخ نشده است پس دقت کنید که پیاز را به این صورت استفاده نکنید.

شاید برای شما مفید باشد :  خرید زعفران به بهترین شکل

ساده ترین راهی که می توانید از پیاز برای جوجه استفاده کنید این است که پیاز را به صورت خلالی در بیاورید و آن را به مواد دیگر که جوجه را در آن می خوابانید بریزید به این شکل دیگر نه پیاز به جوجه می چسبد اگر هم بچسبد جدا کردنش راحت است و اینکه طعم کامل پیاز به درون جوجه نفوذ می کند و جوجه بسیار لذیذ می شود.

طرز درست كردن جوجه كباب زعفراني

نکته ی سوم و مهم : گرانترین ادویه جهان یعنی زعفران را درست در جوجه کبابتان استفاده کنید

نکته ی سوم در رابطه با طرز تهیه جوجه کباب زعفرانی خانگی نحوه استفاده از زعفران است ، این را بدانید برای اینکه یک جوجه کباب بسیار خوشمزه و حرفه ای داشته باشید لازم است مقدار زیادی زعفران به آن اضافه کنید . زعفران را باید دم کرده یا به اصطلاح آب غلیظ زعفران را باید استفاده کنید اما یه مشکلی است که باید دقت کنید ، اینکه اگر زعفران را به موادی که جوجه ها در آن خوابانده شده اند اضافه کنید مانند پیازها ، آبلیمو و روغن مایع و ماستی که استفاده کرده اید همگی آغشته به زعفران می شود و طعم زعفران می گیرند و بعدا این مواد دور ریخته می شود و قسمتی زیادی از آب زعفران هم دور ریخته می شود که اصلا درست نیست و نباید این کار انجام شود. پس باید چه کاری انجام دهیم ؟

قبل از اینکه خواسته باشید هر موادی به جوجه های اضافه کنید مانند آبلیمو ، نمک ، پیاز و غیره باید اول این جوجه ها را با زعفران دم کرده خوب آغشته کنید و تا یک الی دو ساعت بگذارید تا کامل عطر و رنک کامل زعفران به خود بگیرد و بعد هر موادی که خواستید اضافه کنید و نگران نباشید ، این موادی که بعد از زعفران اضافه می کنید عطر و رنگ زعفران به خود نمی گیرند و مشکلی پیش نمی آید.

شاید برای شما مفید باشد :  خواص روغن زعفران و طرز تهیه آن ( مقاله ای کامل )

طرز تهیه جوجه کباب زعفرانی خوشمزه

برای اینکه خواسته باشید یک زعفران مرغوب و با کیفیت تهیه کنید می توانید مقاله ی تشخیص زعفران اصل از تقلبی را بخوانید و همنطور برای سفارش زعفران درجه یک می توانید روی لینک زیر کلیک کنید و محصول زعفران مورد نظر خود را سفارش دهید و درب منزل تحویل بگیرید ، بر روی لینک رو به رو کلیک کنید : خرید زعفران سرگل اصل از درمیان کالا

در هنگام اضافه کردن ادویه جات دقت کنید ادویه جات را همان موقعی که می خواهید به جوجه اضافه کنید آسیاب کنید تا عطر و طعم ادویه جات حفظ شود ، ادویه جاتی که می توانید استفاده کنید شامل موارد زیر است :

1 – فلفل سیاه آسیاب شده

2 – مقدار بسیار کمی پودر سیر

و ادویه جات دیگری که خودتان خواستید می توانید استفاده کنید ( البته دقت شود که به میزان مناسب استفاده کنید تا جوجه کبابتان خوشمزه و کیفیت خود را داشته باشد ).

شاید برای شما مفید باشد :  روش تشخیص زعفران اصل از تقلبی چیست ؟

طرز تهیه جوجه کباب تابه ای

نتیجه گیری 

پس با همدیگر مرور می کنیم که چه روندی را باید طی کنیم :

1 – مرحله اول : زعفران دم کرده را به مرغ اضافه می کنیم و خوب مرغ را با زعفران دم کرده آغشته کنید و بعد بگذارید یک ساعت استراحت کند.

2 – مرحله دوم : اضافه کردن روغن مایع و آغشته کردن جوجه ها به آن برای اینکه آبلیمو و نمک به درون جوجه ها نفوذ نکند.

3 – مرحله سوم : اضافه کردن آبلیمو ، نمک و ادویه جات آسیاب شده را به جوجه ها اضافه می کنیم و بعد یک ساعت به جوجه ها استراحت می دهیم تا خوب مزه بگیرد.

4 – مرحله چهارم : اضافه کردن پیاز خلال شده به جوجه ها و خوب مخلوط می کنیم تا تمام جوجه ها با پیاز مخلوط شود.

5 – مرحله پنجم : گذاشتن جوجه ها به مدت 2 ساعت یا یک شب در یخچال و بعد با شعله ملایم درون تابه بر روی اجاق گاز جوجه ها را سرخ می کنیم یا اگر خواستید میتوانید با زغال کبابتان را سرخ کنید و با پلوی زعفرانی و گوچه سرخ شده نوش جان کنید.

شما با همین روش بالا می توانید به راحتی برای خودتان در خانه یک جوجه کباب خوشمزه تهیه کنید ، دقت کنید که جوجه کبابی که ما الا توسط همین 5 مرحله بالا تهیه کردیم به صورت تابه ای است ، شما می توانید به صورت زغالی این کباب خوشمزه را سرخ کنید و میل کنید.

ممکن است این مطالب برای شما مفید باشد :

1 – ریشه زعفران چیست و چه کاربردهایی دارد ؟

2 – مرکز فروش زعفران سرگل اصل

3 – استفاده بی رویه ریشه زعفران چه عوارضی دارد ؟

4 – طرز تهیه مرغ زعفرانی ساده به دو روش

5 – طرز تهیه مربای زرشک

6 – طرز تهیه مرغ مجلسی زعفرانی به 2 روش

گردآوری : واحد تولید محتوای درمیان کالا

امتیاز ما
سپاسگزاریم که این مطلب را مشاهده کردید ، خوشحال می شویم که به این نوشته ستاره دهید .
[کل: 0 میانگین: 0]
author-avatar

درباره شعیب علیشاهی

شعیب علیشاهی هستم مدیریت فروشگاه اینترنتی درمیان کالا و فروشنده محصولات خشکبار از قبیل ، زعفران ، زرشک ، عناب و ...| راههای ارتباطی با من : 09905637890 - 09399639051

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *