زرشک, همه مقالات

طرز تهیه مربای زرشک

طرز تهیه مربای زرشک

مقدمه ای کوتاه در رابطه با زرشک

در این مطلب با طرز تهیه مربای زرشک آشنا می شوید اما قبل از اینکه به توضیح آن بپردازیم لازم است که با این میوه ارزشمند آشنا شوید .میوه زرشک خوشرنگ و ترش مزه است و فواید و خواص زرشک بسار زیاد است. از جمله ویژه گی های درمانی این میوه خوشمزه محدود کردن قدرت باکتری ها در سلول های انسانی و مقابله با بیماری های مختلف عفونتی است و برای کاهش التهاب و درمان عفونت مجاری ادراری ، ورم معده و روده ، گلو درد ، التهاب معده ، سینوزیت و برونشیت نقش اساسی دارد. زرشک سطح قند خون را متعادل می کند و برای درمان فشار خون بالا مفید است و مشکلات قلبی عروقی را بهبود می بخشد. علاوه بر آن در پاکسازی کبد و کیسه صفرا نیز خیلی موثر عمل می کند.

از گیاه و میوه زرشک می توان به طرق مختلف استفاده کرد ، ایرانی ها از آن در تهیه انواع غذاها مانند زرشک پلو و در نوشیدنی ها به عنوان آب زرشک و چای زرشک استفاده می کنند. چای گیاهی زرشک در بین برخی ایرانیان محبوبیت بیشتری دارد .

در زیر با دستور تهیه مربای زرشک آشنا می شوید که بسیار خوشمزه و خوشرنگ است و محبوب سفره های اقوام ایرانی است و  از نظر دارویی و درمانی بسیار مفید است.

شاید برای شما مفید باشد :  زرشک کوهی ( خواص و مضرات آن )

دستور تهیه مربای زرشک

آموزش طرز تهیه مربای زرشک تازه :

مواد لازم : 

1 – زرشک تازه : 1 کیلوگرم ( 1000 گرم )

2 – شکر : 1 کیلو و 200 گرم ( 1200 گرم )

3 – وانیل : نصف قاشق چای خوری 

4 – آب ولرم : حدود 1 لیتر ( 4 لیوان آب )

5 – زعفران ساییده شده : نصف قاشق چای خوری

6 – چوب دارچین : 2 عدد متوسط

7 – هل سبز : 4 عدد

ابتدا زرشک تازه را پاک می کنیم و به مدت ده دقیقه در آب سرد می خیسانیم تا گرد و خاک روی دانه های زرشک در آب ته نشین شود سپس آبکشی می کنیم و داخل سبد پلاستیکی قرار می دهیم تا آب اضافی آن گرفته شود. 4 لیوان آب را داخل قابلمه بریزید و شکر را به آن اضافه کنید و روی شعله اجاق گاز قرار دهید تا به جوش آید و شکرها داخل آب حل شود ، پس از حل شدن شکر نصف زعفران دم کرده را به آن اضافه کنید و نصف دیگر زعفران دم کرده را در مرحله آخر که شربت مربا قوام آورد به مربا اضافه کنید و 3 الی 5 تا دقیقه بگذارید بجوشد بعد از آن زرشک را به آن اضافه کنید . بعد از آن که زرشک را به آن اضافه کردید درب قابلمه را نگذارید زیرا باعث تغییر رنگ زرشک ها می شود. چوب دارچین و هل را به آن اضافه کنید ، شعله گاز را در حالت متوسط قرار دهید و بگذارید مواد داخل قابلمه بجوشد تا شربت مربا قوام دار شود . وقتی که شربت مربا غلیظ شد وانیل را به آن اضافه کنید. برای اینکه بفهمید زمان برداشتن مربا از روی شعله گاز چه زمانی است نصف قاشق چای خوری از شربت مربا را داخل یک لیوان آب سرد که از قبل داخل یخچال گذاشته اید بریزید. در صورتی که شربت مربا تا قبل از اینکه به ته لیوان برسد در آب سرد پخش شد نشانه آن است که هنوز شربت مربا قوام نیامده است و باید اجازه دهید که بجوشد در غیر این صورت اگر به ته لیوان رسید و در آب سرد پخش نشد نشانه ی آن است که زمان برداشتن مربا از روی شعله گاز است و شربت مربا قوام دار شده است. حالا مربا را از روی شعله گاز بردارید داخل ظرف دلخواهتان بریزید و اجازه دهید مربا سرد شود پس از سرد شدن داخل یخچال نگهداری کنید و بعد از یک روز که داخل یخچال بود می توانید از آن استفاده کنید .

شاید برای شما مفید باشد :  خواص زعفران برای لاغری

نکات مهم در هنگام طرز تهیه مربای زرشک تازه :

1 – مربای زرشک را نباید زیاد هم بزنید زیرا باعث له شدن دانه های زرشک می شود و مربا شکل جالبی به خود نمی گیرد.

2 – علت اضافه کردن نصف زعفران دم کرده به آب شکر در حال جوشیدن این است که مربا طعم زعفران به خود بگیرد.

3 – علت اضافه کردن نصف دیگر زعفران دم کرده در مرحله آخر که مربا آماده شد این است که مربا رنگ زعفرانی به خود بگیرد.

4 – در هنگام طرز تهیه مربای زرشک از پودر دارچین استفاده نکنید زیرا رنگ مربای زرشک را تغییر می دهد و باعث می شود که رنگ آن از حالت قرمز پر رنگ به رنگ قهوه ای درآید.

5 – هل را به طور کامل داخل مربا استفاده کنید و از پودر کردن آن خودداری کنید ، هدف از اضافه کردن هل این است که مربا طعم هل بگیرد زیرا اگر پودر کنید ممکن است مربا کمی تلخ شود.

6 – برای اینکه لعاب مربا یا شربت مربا قوام دار و کشدار شود می توانید از نبات شاخه همراه شکر در آب درحال جوشیدن استفاده کنید. ( در صورتی که از نبات شاخ استفاده کردید از میزان شکر کم کنید تا مربا زیاد شیرین نشود ).

نکات مهم در هنگام طرز تهیه مربای زرشک تازه

آموزش طرز تهیه مربای زرشک خشک :

مواد لازم : 

1 – زرشک خشک : 1 کیلوگرم ( 1000 گرم )

2 – شکر : 1 کیلو و 200 گرم ( 1200 گرم )

3 – وانیل : نصف قاشق چای خوری 

4 – آب ولرم : حدود 1 لیتر ( 4 لیوان آب )

5 – زعفران ساییده شده : نصف قاشق چای خوری

6 – چوب دارچین : 2 عدد متوسط

7 – هل سبز : 4 عدد

شاید برای شما مفید باشد :  خواص درمانی آب زرشک

مرحله اول 

ابتدا زرشک های خشک را پاک می کنیم و در یک ظرف پلاستیکی با آب سرد می خیسانیم و اجازه می دهیم به مدت نیم ساعت خیس بخورد تا گرد و خاک زرشک ها گرفته شود و علاوه بر آن زرشک های خشک نرم شوند سپس آنها را آبکشی کرده داخل سبد پلاستیکی قرار دهید تا آب اضافی آن گرفته شود . بعد از آنکه آب آن گرفته شد یک سوم شکر را همراه با مقداری زرشک داخل ظرف لعابی بریزید بعد یک لایه شکر یک لایه زرشک تا تمام زرشک ها آغشته به شکر شود سپس به مدت 5 تا 6 ساعت زرشک ها را داخل یخچال بگذارید تا آب بندازد و مزه دار شود.  

مرحله دوم 

در مدت زمانی که زرشک ها در داخل یخچال نگهداری شده اند آب انداخته اند ، زرشک ها را از داخل یخچال خارج کنید و آبی که ایجاد شده را جدا کنید و همراه با یاقیمانده شکر داخل قابلمه لعابی ریخته و آب و نصف دم کرده زعفران را به آن اضافه کنید و روی شعله متوسط اجاق گاز قرار دهید و اجازه دهید به جوش آید و پس از به جوش آمدن و حل شدن شکر زمان آن رسیده است که زرشک ها را به آن اضافه کنید و بگذارید به نقطه جوش برسد سپس چوب دارچین و دانه های هل را به آن اضافه کنید و اجازه دهید بجوشد تا مربا قوام بیاورد و غلیظ شود. وقتی مربا غلیظ شد وانیل و نصف دیگر زعفران دم کرده را به آن اضافه کنید. برای اینکه بفهمید زمان برداشتن مربا از روی شعله هست یا نه به اندازه نصف قاشق چای خوری ، مربا را در یک لیوان آب سرد بریزد و اگر در آب سرد پخش نشد و ته نشین شد مربا آماده برداشتن از روی شعله گاز است در غیر این صورت اگر شربت مربا در آب سرد لیوان قبل از اینکه ته نشین شود پخش شد هنوز باید اجازه دهیدکه مربا بجوشد تا غلیظ گردد.

مرحله سوم 

پس از اینکه مربا غلیظ شد و جا افتاد شعله گاز را خاموش کنید مواد را داخل یک ظرف شیشه ای بریزید و اجازه دهید سرد شود سپس داخل ظرف های دلخواهتان قرار دهید و به مدت یک الی دو شبانه روز داخل یخچال قرار دهید و بعد می توانید از آن استفاده کنید.

آموزش طرز تهیه مربای زرشک خشک

شاید برای شما مفید باشد :  خواص زعفران برای مغز + راههای محافظت از مغز با زعفران

نکات مهم در طرز تهیه مربای زرشک خشک :

1 – توجه داشته باشید مربای زرشک را اصلا هم نزنید زیرا هم زدن باعث می شود که زرشک ها له شود و وا برود و رنگ آن نیز تیره شود.

2 – برای اینکه مربا را با مخلوط کنید و هم بزنید می توانید دسته های قابلمه را بگیرید و چند بار به آرامی تکان دهید تا مواد مخلوط گردند.

3 – در هنگام اضافه کردن وانیل از یک قاشق استیل تمیز و خشک استفاده کنید و به آرامی وانیل را داخل مربا بریزید و به آرامی مواد را مخلوط کنید.

4 – علت اضافه کردن وانیل در آخرین مرحله پخت این است که اگر وانیل داخل مربا زیاد بجوشد باعث تلخ شدن مربا می شود پس دقت کنید وانیل را در اخرین مرحله پخت اضافه کنید.

5 – اضافه کردن نصف زعفران دم کرده در مرحله اول پخت مربا باعث می شود که عطر و بوی زعفران را به خود بگیرد.

6 – علت اضافه کردن نصف دیگر زعفران دم کرده در مرحله آخر این است که مربا خوشرنگ شود.

تهیه شده توسط واحد تولید محتوای درمیان کالا

شاید به مطالب زیر علاقه مند باشید :

1 – پرسش و پاسخ هایی در مورد زرشک

2 – خواص آب زرشک برای سلامتی بدن

3 – زرشک کوهی ( خواص و مضرات آن )

4 – طرز تهیه مرغ زعفرانی ساده به دو روش

امتیاز ما
سپاسگزاریم که این مطلب را مشاهده کردید ، خوشحال می شویم که به این نوشته ستاره دهید .
[کل: 1 میانگین: 5]
author-avatar

درباره شعیب علیشاهی

شعیب علیشاهی هستم مدیریت فروشگاه اینترنتی درمیان کالا و فروشنده محصولات خشکبار از قبیل ، زعفران ، زرشک ، عناب و ...| راههای ارتباطی با من : 09905637890 - 09399639051

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *