زعفران, زعفران سرگل, همه مقالات

چگونه زعفران درجه یک بخریم ؟

چگونه زعفران درجه یک بخریم ؟

زعفران که عموم افراد به عنوان گیاهی همه کاره آن را معرفی می کنند جزء گیاهان بسیار خاص و منحصر به فرد محسوب می شود که شما اگر با خواص و فواید عالی آن آشنا شوید بدون شک، برای خرید زعفران لحظه ای تردید نخواهید کرد.
چرا که اصولاً کیفیت بالای زعفران البته زعفران مرغوب باعث می شود تا ارزش خرید این گیاه به شدت بالا برود و توجه داشته باشید که این گیاه که به واسطه‌ی پیاز خود شروع به رشد می کند یک ظاهر پوشال مانند قهوه‌ای رنگ دارد که این پوشال قهوه ای رنگ این قدرت را دارد که به عنوان یک محافظ قدرتمند از ساختار زعفران دفاع کند.
اصولاً تمامی ما زعفران را به شکل شش گلبرگ بنفش زیبا می شناسیم که به واسطه‌ی سه کلاله‌ی قرمز رنگ آن همه مشتاق به خرید و استفاده از زعفران می شویم و عمدتاً بوی خوش، رنگ خاص زعفران به واسطه این نوع سه کلایه‌ی قرمزه داخل ۶ گلبرگ بنفش زعفران به وجود می آید.

 

ترکیبات فوق العاده زعفران

دلیل استفاده‌ی اکثر مردم از زعفران و اشتیاق فراوان برای خرید زعفران درجه یک و مرغوب اصولاً به خاطر ترکیبات خواص و عالی این گیاه فوق العاده می باشد؛ چراکه کیفیت و مرغوبیت زعفران تنها به واسطه‌ی ترکیبات آن حاصل می‌شود و رنگ خاص و منحصر به فرد زعفران ‌را کروسین به وجود می آورد و طعم زعفران به واسطه پیکروسین و و عطر و بوی بی نظیر و فوق العاده زعفران به واسطه سافرانال حاصل می شود.

 

انواع زعفران

 

• زعفران سوپر نگین

شما برای خرید زعفران درجه یک بهتر است ابتدا مشخص کنید که از چه نوع زعفرانی قصد استفاده دارید؛ چرا که زعفران از جمله گیاهانی است که در انواع مختلف در بازار عرضه و به فروش می رسد به این جهت، که نوع برداشت، جداسازی و آب و هوای منطقه باعث کیفیت و مرغوبیت زعفران در پایان کار می شود و شما برای خرید زعفران درجه یک بهتر است در ابتدا به سراغ زعفران سوپر نگین بروید؛ چرا که زعفران سوپر نگین جزء باکیفیت ترین و در زمره‌ی پرفروش ترین های انواع زعفران قرار دارد به این دلیل که، رنگ و عطر فوق العاده و بی نظیری را می توانید از زعفران سوپر نگین انتظار داشته باشید، که برای خرید زعفران درجه یک ما به شما این نوع پرفروش و مرغوب زعفران را شدیداً پیشنهاد می کنیم.

زعفران سوپر نگین

 

• زعفران شبه نگین

اما زعفران شبه نگین که می توان این نوع زعفران را نیز برای خرید زعفران درجه یک به راحتی در نظر گرفت بعد از زعفران سوپر نگین یک نوع زعفران بسیار با کیفیت و مرغوب به حساب می آید، که به واسطه‌ی رنگدهی فوق العاده ای که دارد، توانسته فروش بالایی را در بازار به خود اختصاص دهد.

زعفران شبه نگین

• زعفران نگین

اما زعفران نگین که به عنوان زیباترین نوع زعفران در بین انواع گوناگون زعفران به آن اشاره می‌شود به واسطه قلم های درشتی که دارد مرغوبیت آن واضح است، در زعفران نگین کلاله ها به صورت خاص از یکدیگر جدا شده اند و یک دست بودن قرمزی و رنگ ها کلاله ها باعث شده است که شما مرغوبیت و استاندارد موجود در این نوع زعفران را به راحتی تشخیص دهید.
همچنین شما می توانید فرخوردگی را در زعفران نگین به سختی مشاهده کنید، اما در هر صورت شما اگر قصد خرید زعفران درجه یک را داشته باشید صددرصد زعفران نگین نیز می تواند نسبت به قیمت خود یک نوع زعفران مرغوب برای خرید به صرفه و مناسب به حساب آید.
شما در انواع مهمانی های خود قادر هستید به شکلی زیبا از این نوع زعفران استفاده کنید، که البته زعفران نگین خود به سه دسته‌ی خواص تقسیم می‌شود که این سه دسته در درجه های خاصی به ان اشاره می شود:
در درجه اول زعفران نگین کلاله زعفران کاملاً از یکدیگر جدا است و شما هیچ گونه فر خوردگی را در این نوع زعفران نگین نمی توانید مشاهده کنید و حتی ضخامت کلاله به راحتی مشاهده می‌شود.
اما زعفران درجه دو نگینی تا حدودی ممکن است مقداری کلاله‌ی ریز و درشت وجود داشته باشد، ودر درجه سوم که به آن زعفران شبه نگین گفته می شود شما اندکی فرخوردگی را در کنار ریز و درشتی کلاله به راحتی مشاهده می‌کنید و توجه داشته باشید که رنگدهی زعفران نگین بین ۲۳۰ تا ۲۷۰ واحد معرفی شده است.

شاید برای شما مفید باشد :  آشنایی با زعفران | فروشگاه اینترنتی درمیان کالا

زعفران نگین

• زعفران سرگل

اما برای خرید زعفران درجه یک شما می توانید به سراغ زعفران سرگل نیز بروید؛ چرا که این زعفران که یکی از انواع معروف زعفران به حساب می آید در بازار فروش خوبی دارد و عموم مردم از این زعفران معروف استفاده می کنند.
عموما رنگدهی زعفران سر گاه بسته به کیفیت و مرغوبیت آن مشخص می شود و شما چنانچه به دنبال خرید یک نوع زعفران درجه یک باشید صد درصد از زعفران سرگل و خاطر خلوص بسیار بالایی که دارد می تواند یک خرید به صرفه و عالی به شمار آید.
درجه یک بودن زعفران سرگل حتی بر روی قیمت آن تأثیر گذاشته است، به گونه ای که زعفران سرگل نسبت به زعفران نگین حتی قیمت بالاتری را به خود اختصاص داده است که به واسطه‌ی نوسانات خاص بازار نمی‌توان قیمت ثابتی را برای زعفران سرگل مد نظر داشت.

زعفران سرگل

• زعفران پوشال

زعفران پوشال نیز به این دلیل که یک می توان به اصل بودن زعفران پی برد در انواع درجه یک زعفران به محسوب می شود؛ چرا که متصل بودن کلاله به خامه می تواند به سلامت و غیر تقلبی بودن رشته زعفران اشاره واضحی داشته باشد.
به همین خاطر خرید زعفران پوشال را می توانید یک خرید درجه یک در نظر گرفت، اصول خشک کردن زعفران پوشال آن را مقداری حجیم نشان می دهد که در زعفران پوشال قلم دار که شما یکی از درجه یک ترین و مرغوب ترین انواع زعفران پوشال را می توانید در این دسته قرار دهید، به واسطه‌ی ضخامت، کشیدگی و صاف بودن کلاله می توانید رنگ دهی قابل توجه تری را از این زعفران انتظار داشته باشید.
در حالت عادی برای خرید زعفران درجه یک و اطمینان در مورد اصل بودن زعفران می توانید از زعفران پوشال استفاده کنید؛ چرا که مقداری از خامه در این زعفران وجود دارد که به نحوی به خواص و فواید کامل زعفران اشاره می کند و به واسطه‌ی قیمت پایین تری که این نوع زعفران دارد شما می توانید علاوه بر خرید یک زعفران درجه یک، قیمت پایین تری را نیز بپردازید.
با توجه به انواع و موارد گفته شده در دسته بندی زعفران می توان این نتیجه گیری را جهت خریدی عالی و مناسب برای زعفران درجه یک در نظر گرفت:
اصولاً زعفران نگین درجه یک ترین نوع زعفران می باشد. بعد از زعفران نگین، زعفران سرگل را می‌توان به عنوان یک زعفران درجه یک و مناسب برای خرید انتخاب کرد.چنان چه شما نتوانید به خرید زعفران نگین و سرگل بپردازید، می توانید از زعفران پوشال نیز به عنوان یک زعفران درجه یک استفاده کنید.

شاید برای شما مفید باشد :  درمان دیابت با دمنوش ها

زعفران پوشال

 

به مرکز خرید توجه کنید

اصولاً برای خرید یک زعفران درجه یک و مرغوب شما باید به فروشگاه و مرکز مورد نظر که برای خرید زعفران درجه یک مراجعه می کنید نیز توجه داشته باشید؛ چرا که برخی از فروشندگان متاسفانه با فروش زعفران تقلبی مردم را از خواص و کیفیت اصلی زعفران دلسرد می کنند که البته امروزه به راحتی به صورت اینترنتی می توان انواع زعفران را با کیفیت و مرغوبیت بالا به صورت درجه یک را خریداری نمود.
که البته خرید اینترنتی زعفران درجه یک باید با توجه به نوع سایت و اعتمادی که وجود دارد انجام شود و به خاطر داشته باشید که انواع زعفران در بسته‌بندی و برندهای مختلف به فروش می‌رسد که تنها کیفیت می‌تواند باعث خریدی معقولانه و مناسب گردد.
شما برای خرید زعفران اصل همان گونه که در ابتدای مقاله به آن اشاره شد باید به نوع و دسته‌ی زعفران مورد نظر توجه بالایی داشته باشید و اگر به نکات گفته شده دقت نکنید صددرصد از خرید زعفران درجه یک بهره‌ای نخواهید برد به این دلیل که، زعفران از جمله گیاهان با ارزشی است که ارزش مادی بسیار بالایی نسبت به دیگر محصولات کشاورزی دارد و به همین خاطر، عموم مردم همیشه به دنبال خرید این زعفران مرغوب با یک درجه کیفیت بالا و عالی هستند.

 

دلیل تشخیص سخت مرغوبیت زعفران

دلیل اینکه بسیاری افراد متأسفانه در زمان خرید زعفران نمی توانند درجه یک بودن زعفران مورد نظر را تشخیص دهند این است که زعفران به واسطه‌ی رنگ گلی که دارد همیشه ظاهری مشابه را در انواع زعفران به وجود می‌آورد و به همین خاطر، احتمال تقلب در ساختار زعفران بسیار در بازار زیاد است.
عمدتاً برای تشخیص زعفران درجه یک و مرغوب شما به واسطه‌ی سرشاخه کلاله زعفران این گیاه معروف، پرخاصیت و کاربردی به راحتی می توانید به مرغوبیت و کیفیت بالای زعفران آگاه شوید و هم چنین زعفران که یک طعم تقریبا تند دارد می تواند تشخیصی ساده برای خرید زعفران درجه یک، مرغوب و باکیفیت باشد.
متاسفانه برخی از افراد سودجو با اضافه کردن مقداری مواد نگهدارنده و خاص شیمیایی خواص زعفران را دچار اختلال کرده و شما با طعم شیرین و زعفران می توانید به درجه یک بودن زعفران به راحتی پی ببرید.

پیشنهاد ما به شما خریداران عزیز این است که سعی کنید تا حد امکان از زعفران های پودری برای خرید زعفران درجه یک استفاده نکنید؛ چرا که این نوع زعفران را عمدتا تنها به واسطه دستگاه های آزمایشگاهی می‌توان به مرغوبیت آن تشخیص داد.

 

خواص زعفران درجه یک

اصولاً خرید زعفران درجه یک به این دلیل با اهمیت بالایی روبه‌رو است، که خواص و فواید زعفران همیشه زبانزد بوده است و در طب سنتی استفا و مصرف زعفران به شدت توصیه می شود و تنها به واسطه مرغوبیت و درجه یک بودن زعفران می توانید از خواص بالا و بی نظیر آن بهره ببرید.
ریزش مو که یکی از شایع ترین بیماری ها و اختلالات برای انسان به شمار می رود متاسفانه با سبک زندگی امروزی هر روز با رواج بیشتری روبرو می شود که شما به واسطه خرید زعفران درجه یک و مصرف استفاده اصولی آن می توانید به کم شدن ریزش مو به شکل غیر قابل انکاری کمک کنید که البته برای افزایش میزان حافظه و هوش نیز استفاده از زعفران بسیار توصیه می‌شود.
و آن دسته از عزیزانی که به سلامت پوست و موی خود بسیار توجه می کنند صددرصد باید مصرف زعفران را در بین برنامه غذایی خود بگنجانند؛ چراکه ترکیبات و خواص عالی و بی شمار زعفران باعث می‌شود تا سیستم گوارشی بدن تقویت گردد و به همین خاطر، پوست شفاف و عاری از هرگونه لکه و حتی آکنه را مشاهده کنند.
برای خانم های عزیزی که با اختلال در تنظیم قاعدگی خود روبه‌رو هستند، بهتر است به استفاده اصولی از زعفران دقت نمایند، چراکه زعفران قاعده آور است و هم چنین می تواند برای کاهش درد دوران قاعدگی افراد نقش به سزایی را ایفا کند.
این روزها متاسفانه اکثر افراد به افسردگی دچار می شوند که این افسردگی می‌تواند به هر دلیلی رخ دهد و بهتر است به جای روی آوردن به انواع قرص و داروهای شیمیایی از گیاهی ارزشمند استفاده کنید، که زعفران جزء گیاهان عالی برای درمان افسردگی به حساب می آید و شما با خرید یک زعفران درجه یک به راحتی می توانید شادی و نشاط را در سبک زندگی خود به وجود آورید.

شاید برای شما مفید باشد :  داروی عناب با خواص فوق العاده

 

اهمیت خریدی مناسب

با توجه به خواص و فواید بسیار زعفران به عنوان یک گیاه عالی با ارزش مادی فراوان که به چند مورد کوچک در این مقاله اشاره کرده ایم، بهتر است هر چه سریع تر به خرید زعفران درجه یک فکر کنید، البته همان گونه که در ابتدای مقاله مورد بررسی قرار گرفت خرید زعفران درجه یک تنها باید از فروشگاه ها و مراکز معتبر انجام شود و هم چنین شما در هنگام خرید بهتر است اگر قرار است به خرید اینترنتی رجوع کنید توجه بالایی داشته باشید که به ثبت تجاری، شماره تلفن، شماره پروانه ساخت، تاریخ تولید و انقضا، وزن خالص، نوع درجه بندی زعفران و علامت استاندارد درج شده برروی بسته بندی زعفران تهیه شده بی توجه نباشید؛ چرا که تمام این موارد به کیفیت و درجه یک بودن زعفران اشاره ای آشکار و واضح دارد که صددرصد شما را به خریدی مناسب از یک سایت اینترنتی مطمئن خواهد ساخت.

خرید زعفران با کیفیت از درمیان کالا

شاید به مطالب زیر علاقه مند باشید :

1 – قیمت زعفران با توجه به انواع آن ( مقاله ای کامل )

2 – زرشک پفکی را بهتر بشناسید!

3 – خرید زرشک تازه و نکات طلایی درباره آن

4 – انواع زعفران در ایران ( مقاله ای کامل )

امتیاز ما
سپاسگزاریم که این مطلب را مشاهده کردید ، خوشحال می شویم که به این نوشته ستاره دهید .
[کل: میانگین: ]
author-avatar

درباره شعیب علیشاهی

شعیب علیشاهی هستم مدیریت فروشگاه اینترنتی درمیان کالا و فروشنده محصولات خشکبار از قبیل ، زعفران ، زرشک ، عناب و ...| راههای ارتباطی با من : 09905637890 - 09399639051

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *