زرشک, همه مقالات

خرید زرشک تازه و نکات طلایی درباره آن

خرید زرشک تازه

خرید زرشک تازه و نکات طلایی درباره آن

زرشک که شما عمدتاً آن را به شکل یک میوه بیضی شکل دیده اید، مصرف دارویی و درمانی بسیار زیادی دارد و بسیاری از افراد عموماً زرشک تازه را به عنوان یک سم زدای قوی می‌شناسند، و در برخی از موارد به عنوان یک آرام بخش قوی و اثر گذار از آن یاد می کنند.
چنانچه بدن شما به ویتامین c نیاز و احتیاج مبرم دارد می‌توانید به راحتی زرشک تازه را در دستور غذایی خود قرار دهید که در این میان، اگر بتوانید از زرشک تازه استفاده کنید صد درصد ارزش دارویی آن چند برابر خواهد شد.
از قدیم‌الایام زرشک را به عنوان یک ماده قوی آنتی بیوتیکی می شناسند که می تواند برای رفع باکتری ها و قارچ ها عملکرد بسیار موثری را از خود نشان دهد، زرشک تازه را شما اگر برای مصرف خود انتخاب کنید، خصوصا خانم های عزیز به راحتی می توانید از بیماری های عفونی جلوگیری به عمل آورید.

اثرات دارویی زرشک تازه

اثرات دارویی زرشک تازه

خاطر نشان می کنم که بسیاری از داروهای شیمیایی که افراد برای درمان عفونت های خود استفاده میکنند شاید فایده آنچنان خاصی نداشته باشد به جز اینکه در کوتاه مدت عفونت شما را رفع کند، اما شما در کنار آن باید ضرر داروی شیمیایی را نیز به جان بخرید.
اما با خرید زرشک تازه به راحتی می توانید علاوه بر رفع عفونت خود از ارزش های دیگر غذایی و دارویی آن نیز استفاده کنید؛ چرا که عفونت های مجاری ادراری متاسفانه به هر دلیلی می‌تواند رخ دهد که در این بین خرید زرشک تازه و مصرف اصولی آن بهترین راهکار برای درمان انواع عفونت به حساب می آید، حتی در ایامی که شما دچار سرماخوردگی هستید به راحتی با خرید زرشک تازه و مصرف صحیح آن میتوانید به خاطر ویتامین c موجود در زرشک روند درمان سرماخوردگی را به راحتی سرعت بخشید.
اصولاً اگر در غذاهای سنتی ایرانی کمی دقت داشته باشید متوجه خواهید شد که برای تزیین غذا از زرشک استفاده می کرده اند که هم اکنون نیز بسیاری از کدبانو ها برای تزیین زیبای غذای خوش طعم و رنگ خود از زرشک تازه استفاده میکنند.
به این نکته توجه داشته باشید که بدن انسان زمانی که سیستم دفاعی قوی و مقاومی نداشته باشد به هر دلیلی و با کوچکترین بیماری حتی سرماخوردگی با یک وخامت حال شدیدی روبرو می شود و به همین دلیل است که باید از مواد گیاهی خاصی استفاده کنید، که بتواند عملکرد سیستم دفاعی بدن شما را بهبود بخشد و در این میان اصولاً مصرف آنتی بیوتیک و آنتی اکسیدان قوی که در زرشک تازه نهفته است بسیار توصیه می شود.

 

سلامت قلب و جلوگیری از سرطان با خرید زرشک تازه

سعی کنید برای تقویت سلامت قلب خود از خرید زرشک تازه غافل نشوید؛ چرا که کوچکترین مشکل برای قلب به راحتی می‌تواند انسان را از پای درآورد، به همین خاطر خوردن زرشک تازه برای کنترل فشار خون توصیه می شود و مهم تر از همه برای سم زدایی خون تاثیرات فوق العاده ای را بر جای می گذارد و هنگامی که سم زدایی خون صورت پذیرد، کبد انسان در یک حالت نرمال و به دور از هرگونه چربی به عملکرد خود ادامه می دهد.
اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که بسیار با لپ تاپ، کامپیوتر، گوشی و یا هر وسیله دیگری که شدیداً چشم را آزار میدهد کار میکنید، خرید زرشک تازه و همچنین مصرف صحیح و اصولی آن بسیار برای شما لازم و ضروری می‌باشد؛ چرا که زرشک برای سلامت چشم انسان اهمیت بالایی دارد، پس بهتر است از سلامت این عضو مهم بدن خود را جدی بگیرید.
اما در این میان برای خرید زرشک تازه شما باید به فروشگاه های معتبر مراجعه کنید که البته با پیشرفت تکنولوژی و استفاده بسیار زیاد مردم از صفحات وب بسیاری از فروشگاه های اینترنتی به راحتی به صورت آنلاین به فروش زرشک تازه می پردازند.
خرید زرشک تازه و البته مرغوب نکات خاصی را می‌طلبد که شما با توجه به این نکات می‌توانید زرشک تازه را به راحتی از مراکز و فروشگاه‌های معتبر نمایید، شما در هنگام خرید زرشک تازه این نکته را در نظر بگیرید، که رنگ زرشک باید کاملاً قرمز روشن باشد که یک قرمز خوش رنگ روشن شفاف به مرغوبیت زرشک تازه اشاره می کند.

شاید برای شما مفید باشد :  خرید زعفران به بهترین شکل

ویژگی زرشک تازه و مرغوب

ویژگی زرشک تازه و مرغوب

زرشک هایی که تقریباً تیره‌رنگ تر هستند به هیچ عنوان زرشک های مرغوبی به شمار نمی آیند، به همین دلیل است که توجه به رنگ زرشک می تواند شما را به مرغوبیت آن نزدیک کند و البته زرشک هایی که تیره رنگ هستند دلیل بر خرابی زرشک نیست، بلکه شاید به روش نادرست از زرشک نگهداری شده است، به همین خاطر رنگ تیره ای به او بخشیده که البته زرشک علاوه بر رنگ قرمز کاملاً توپر نیز می‌باشد و زرشک هایی که کمی چروکیده هستند را نمی‌توان یک زرشک تازه به حساب آورد.
عموما خرید زرشک تازه را شما با حالت مرطوب بودن آن می توانید تشخیص دهید، یعنی زرشک تازه مرغوب قرمز رنگ روشن کمی توپر و البته مرطوب که البته مرطوب بودن زرشک نباید به حدی باشد که دانه ها به یکدیگر بچسپند، بلکه در یک حد خیلی متعادل کمی مرطوب باشد.
خرید زرشک تازه به خاطر خواص بیشمار آن همیشه برای عموم مردم یک دغدغه محسوب می شود؛ چرا که نمیتوان تنها به نظر و حرف فروشنده برای خرید زرشک تازه امیدوار بود و شما باید خودتان وارد عمل شوید.
همیشه سعی کنید به عطر زرشک توجه نمایید؛ چرا که یک زرشک درجه یک و تازه عطر خاصی نیز دارد؛ چراکه عطر زرشک مرغوب بدون هیچگونه تأملی به مشام شما می رسد و به راحتی می توانید عطر آن را حس کنید اما اگر در هنگام بو کشیدن زرشک کمی عطر سخت به شمام شما رسید بدانید زرشک درجه یک نیست.
متاسفانه در دنیای خرید و فروش امروز بسیاری از افراد به خاطر سود بیشتر انواع اجناس تقلبی را روانه بازار می‌کنند و به همین خاطر شما در هنگام خرید زرشک تازه باید به این نکته توجه داشته باشید که زرشک تقلبی را به عنوان زرشک‌ تازه خریداری نکنید؛ چرا که متاسفانه با اضافه کردن مقداری آب برای سنگین وزن نشان دادن زرشک باعث می‌شوند که زرشک از تازگی خود دور شود و خواص خود را تا حد زیادی از دست بدهد و به همین علت شما برای خرید زرشک باید نسبت به وزن آن نیز توجه داشته باشید.
در هنگام خرید زرشک تازه لطفاً به یکپارچگی زرشک نیز توجه کنید، که زرشک تازه عمدتاً به صورت یکدست و یکپارچه خودنمایی می کند و اگر شما در بین دانه های زرشک تفاوت خاصی را مانند تغییر رنگ و یا هرنوع مورد دیگری را مشاهده نمودید، سریعا متوجه شوید که زرشک موردنظر زرشک تازه و مرغوبی نمی باشد.
زرشک زمانی برای پوست مفید است که درجه یک و تازه باشد؛ چرا که ویتامین c و e باعث می شود تا پوست صورت از وجود هرگونه آکنه، اگزما و زخم های پوستی دور شود و شما اگر بتوانید از ماسکهای خاص زرشک استفاده کنید، سلامت پوست شما تضمین خواهد شد که البته شما با خرید زرشک تازه و خوردن آن علاوه بر بهبود کبد از درون پوست خود را تقویت کرده اید.
خرید زرشک تازه باعث می شود که شما بتوانید به طور اصولی و با رعایت کامل بهداشت زرشک موردنظر را خشک کنید، بعد از خشک کردن زرشک شما از کپک زدن آن جلوگیری به عمل می‌آورید.

شاید برای شما مفید باشد :  خرید زعفران به صورت آنلاین بهترین انتخاب برای شما

استفاده غذایی از زرشک تازه

استفاده غذایی از زرشک تازه

عمدتا شما برای تزیین غذا و حتی پختن بسیاری از شیرینی ها به زرشک‌ تازه نیاز دارید به همین دلیل، با توجه به نکاتی که گفته شد میتوانید برای خرید زرشک تازه اقدام کنید و به یاد داشته باشید که برای خرید زرشک تازه اگر به صورت عمده زرشک مورد نظر را خریداری کنید، قیمت خرید برای شما بسیار پایین تر در نظر گرفته خواهد شد و همیشه خرید عمده به نفع مشتری میباشد.
خرید زرشک تازه باعث می شود که بتوانید انواع مربای خوشمزه زرشکی را با استاندارد و بهداشت کامل زیر نظر خود را تهیه کنید و همانگونه که میدانید مربا یکی از مواد خاص صبحانه به شمار می رود و بدون شک برای فصل‌های سرد سال می‌تواند سفره صبحانه شما را زینت بخشد.
شما برای از بین بردن چربیهای بدن بدون شک می توانید از آب زرشک استفاده کنید و برای گرفتن آب زرشک شما احتیاج به زرشک‌ تازه دارید که در این میان، خرید زرشک تازه را طبق نکاتی که گفته شد میتوانید به راحتی خریداری کنید و با تهیه آب زرشک به خواص درمانی آن برسید.
چرا که برای رفع تب آب زرشک یک نوشیدنی فوق العاده محسوب می شود و همچنین برای آن دسته از عزیزانی که به تازگی اعتیاد خود را ترک کرده‌اند، نوشیدن آب زرشک شدیداً توصیه می شود و همچنین آب زرشک به راحتی می‌تواند باعث کاهش وزن اصولی در افراد گردد؛ چرا که سوخت و ساز بدن را کنترل می‌کند و برای آب کردن چربی یک نوشیدنی ارزشمند به حساب می آید.
زرشک تازه مواد مغذی زیادی را می تواند به افراد انتقال دهد چرا که برای مقاوم سازی سلول و جلوگیری از بیماری‌های قلبی و سرطانی بسیار مفید شمرده شده است و توجه داشته باشید که انواع کربوهیدرات، مواد معدنی، فیبر و ویتامین در زرشک‌ تازه نهفته و اینچنین است که زرشک تازه تاثیر خود را بر روی سیستم بدن به راحتی می گذارد.
خرید زرشک تازه با توجه به مرغوبیت و تازگی آن قیمت متغیر و متفاوتی دارد، اما در سال ۱۴۰۰ قیمت زرشک مقداری افزایش یافته است، که البته اگر شما از مرکز معتبر آن خرید خود را انجام دهید و به صورت عمده زرشک تازه را در سبد خرید خود قرار دهید، صددرصد قیمت مناسب تری برای شما محاسبه خواهد شد.

شاید برای شما مفید باشد :  خواص چای زعفران و نحوه تهیه آن

خرید زرشک تازه از درمیان کالا

 

انواع زرشک

زرشک انواع مختلفی دارد که شاید از لحاظ ظاهری شبیه یکدیگر باشند اما گونه های مختلف زرشک بدین شکل است که شما می توانید:
زرشک خراسانی
زرشک زرفشانی
زرشک زالزالکی
را در نظر بگیرید، که البته برای خرید زرشک تازه ما به شما زرشک خراسانی را در نوع مرغوب آن توصیه می کنیم، توجه داشته باشید که زرشک خراسانی در کنار زرشک زیر تالاری، دانه اناری و زرشک پفکی خودنمایی می کند.
در مورد نحوه مصرف زرشک بهتر است بدانید که شما از زرشک تازه قادر هستید برای مکمل غذایی کودکان استفاده کنید؛ چرا که اگر از همان ابتدا کودکان خود را به مصرف نوشیدنی های طبیعی عادت دهید سیستم دفاعی بدن آنها همیشه قوی و مقاوم برجا خواهند ماند.
زرشک تازه همچنین به خاطر اثر ضد تشنجی که دارد بهبود عفونت های بدن کمک بسیاری می کند چرا که می‌توانید زینک و بتاکاروتن را به راحتی در زرشک تازه بیابید، البته سعی کنید که مصرف بیش از حد زرشک تازه را در مصرف غذایی و دارویی خود نداشته باشید؛ چراکه ممکن است حالت سرگیجه به شما دست دهد و به همین دلیل بهتر است در مصرف زرشک همیشه به طور اصولی عمل کنید.
توجه داشته باشید که ترکیبات زرشک از بربرین و اکثرا اکسیاکونتئین گرفته شده است که باعث خواص آنتی بیوتیکی در ترکیبات اصلی زرشک گشته است، البته شما می توانید مقدار پکتین را نیز در ترکیبات زرشک پیدا کنید که به واسطه آنتوسیانین نیز برای عملکرد و اثر انتی اکسیدانی آن بسیار تاثیر گذار است.
شما برای خرید زرشک تازه می توانید زرشک دانه اناری را نیز که یکی از انواع بسیار مهم زرشک می باشد را تهیه کنید، البته مزه این زرشک ممکن است کمی به نظر تلخ باشد که این تلخی به واسطه خشک شدن در آفتاب حاصل می شود که توجه داشته باشید، مرغوبیت زرشک دانه اناری مانند زرشک قرمز آنچنان نمی‌ تواند رنگ و لعابی به غذای شما ببخشد و به همین دلیل است که برای خرید زرشک تازه عموم مردم بیشتر به سمت زرشک قرمز اشتیاق دارند.

 

خرید زرشک تازه از مراکز معتبر فروش

توجه داشته باشید که شما برای خرید زرشک تازه با دقت بالا نسبت به نکاتی که گفته شد و همچنین انتخاب از یک محل مناسب خرید خود را انجام دهید و عمدتاً خرید کردن کار سختی نیست ولی توجه به اینکه از چه مکانی و یا چه مرکزی خرید خود را انجام دهید، نکته حائز اهمیتی می‌باشد.
چرا که با ورود انواع زرشک تقلبی مردم نمی‌توانند با خیالی آسوده به خرید زرشک تازه اقدام کنند، به همین دلیل است که شما باید از مراکز فروشگاهی معتبر و یا از سایت‌های اینترنتی که نماد اعتماد دارند خرید اینترنتی و آنلاین زرشک تازه را انجام دهید.

خرید زرشک تازه از درمیان کالا

شاید به مطالب زیر علاقه مند باشید :

1 – در هنگام خرید زعفران به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

2 – 10 مورد از خواص زعفران برای سلامتی

3 – شناخت انواع زرشک در ایران ( مقاله ای کامل )

4 – خواص عناب تازه و خشک که در بدن معجزه می کند!

امتیاز ما
سپاسگزاریم که این مطلب را مشاهده کردید ، خوشحال می شویم که به این نوشته ستاره دهید .
[کل: 1 میانگین: 5]
author-avatar

درباره شعیب علیشاهی

شعیب علیشاهی هستم مدیریت فروشگاه اینترنتی درمیان کالا و فروشنده محصولات خشکبار از قبیل ، زعفران ، زرشک ، عناب و ...| راههای ارتباطی با من : 09905637890 - 09399639051

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *