ریشه زعفران, زعفران, زعفران سرگل, همه مقالات

10 مورد از خواص زعفران برای سلامتی

خواص زعفران

خواص زعفران برای سلامتی بدن

در عصر حاضر گیاهان دارویی به عنوان یک درمان و جایگزینی مناسب برای بسیاری از داروهای شیمیایی برای سلامتی بدن با عوارض جانبی خیلی کمتر استفاده می شوند. به گزارش سازمان جهانی بهداشت WHO در سراسر جهان استفاده ی گسترده ای از گیاهان دارویی وجود دارد و گرانترین و شگفت انگیزترین ادویه در جهان زعفران است که ما در این مقاله به خواص زعفران برای سلامتی بدن پرداخته ایم. با توجه به خواص زعفران برای سلامتی بدن در طب سنتی برای درمان بیماری هایی مانند افسردگی ، اختلالات قاعدگی ، درمان بی خوابی ، درمان بیماری های قلبی و عروقی ، درمان آسم ، درمان بیماری های گوارشی و برخی دیگر از بیماری ها مورد استفاده قرار گرفته است .

ترکیبات طبیعی زعفران از جمله کروسین ، کروستین ، سافرانال و کامفرول می باشد که خاصیت خاصیت آنتی اکسیدانی قوی دارند ، مطالعات تجربی نشان داده است این ترکیبات دارای اثرات محافظتی قلبی ، کاهش چربی خون و مهار رادیکال های آزاد مضر در بدن ضروری می باشند.

برای به دست آوردن یک کیلوگرم زعفران سرگل اصل یا زعفران پوشال یا زعفران رشته کامل و حتی ریشه زعفران حدود 75000 گل زعفران نیاز است و تا حد زیادی با دست کاشت و برداشت می شود و یکی از گرانترین ادویه های جهان محسوب می شود و از کلاله ها و گلبرگ های بنفش آن برای تهیه دارو استفاده می شود. مردم معمولا با توجه به شناخت خواص زعفران از آن برای استفاده در انواع غذاها و درمان بیماری هایی مانند افسردگی ، آلزایمر ، اختلالات قاعدگی و سندرم قبل از قاعدگی و بسیاری از موارد دیگر استفاده می کنند. در ادامه به 10 خواص زعفران برای سلامتی می پردازیم ، با ما همراه باشید…

هشدار بسیار مهم : اگر شما خانم بارداری هستید و می خواهید از زعفران استفاده کنید حتما با پزشک معالج خود مشورت کنید و سر خود عمل نکنید.

شاید برای شما مفید باشد :  خواص عناب برای کودکان

خواص زعفران برای سلامتی بدن

10 مورد از خواص زعفران برای سلامتی

1. یک آنتی اکسیدان قوی

زعفران شامل ترکیبات گیاهی مانند کروسین، کروستین، سافرانال و کامفرول است که به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی عمل می کنند و از سلول ها در برابر رادیکال های آزاد و استرس اکسیداتیو محافظت می کنند.
استرس اکسیداتیو : وقتی تعداد رادیکال‌های آزاد در بدن زیاد شود باعث آسیب رساندن به بافت چربی، پروتئین و DNA می شوند که این بافت ها بخش بزرگی از بدن را تشکیل می‌دهند، این آسیب می تواند در طول زمان منجر به بیماری هایی از جمله دیابت در بدن شوند. یکی از روش‌های جلوگیری از استرس اکسیداتیو دریافت آنتی‌ اکسیدان کافی از طریق رژیم غذایی است که در این میان زعفران منبعی غنی از آنتی اکسیدان می باشد که کنترل رادیکال های آزاد و استرس اکسیداتیو یکی از مهمترین ویژه گی ها و خواص زعفران است.

کاروتنوئیدهای رنگدانه ای زعفران مانند کروسین و کروستین که مسئول رنگ قرمز و طعم تلخ زعفران هستند خاصیت ضد افسردگی دارند و به بهبود التهاب کمک می کنند ، باعث کاهش اشتها و در نتیجه کاهش وزن می شوند و از سلولهای مغز در برابر آسیب های پیش رونده محافظت می کنند.

شاید برای شما مفید باشد :  خواص دمنوش عناب و طرز تهیه آن

کاروتنوئید سافرانال که عامل رایحه و بوی زعفران است خاصیت تقویت حافظه را دارد که توانایی یادگیری را افزایش می دهد و باعث بهبود خلق و خو و همچنین از سلول های مغز در برابر استرس اکسیداتیو محافظت می کند.
ترکیب كامفرول در گلبرگ های بنفش زعفران یافت می شود که خاصیت ضد سرطانی داشته و باعث کاهش التهاب و ضد افسردگی است.

زعفران یک آنتی اکسیدان قوی

2. بهبود خلق و خو و درمان افسردگی

زعفران باعث تقویت روحیه و شادی می شود با توجه به مطالعات انجام شده ، مکمل های زعفران در مقایسه با داروهای افسردگی در درمان علائم افسردگی خفیف تا متوسط بسیار موثرتر عمل کردند و از عوارض خیلی کمتری نسبت به داروهای افسردگی برخوردار بودند.

3. مبارزه با سرطان

زعفران منبعی غنی از آنتی اکسیدان است که این آنتی اکسیدان ها باعث خنثی سازی رادیکال های آزاد مضر در بدن انسان می شوند. این رادیکال های آزاد مضر در بدن انسان باعث بسیاری از بیماری های مزمن مانند سرطان می شوند. با توجه به مطالعات انجام شده، زعفران و ترکیبات آن سلولهای سرطانی روده بزرگ، مغز استخوان، پروستات، ریه، پستان و دهانه رحم را  سرکوب و از بین می برد ، علاوه بر این آنتی اکسیدان اصلی موجود در زعفران که ماده کروسین است باعث می شود که سلول های سرطانی نسبت به داروهای شیمی درمانی حساس تر عمل کنند به این ترتیب از خواص زعفران به عنوان ضد سرطان یاد می شود.

شاید برای شما مفید باشد :  فواید و خواص زرشک

استفاده از زعفران برای مبارزه با سرطان

4. خواص زعفران علائم PMS را کاهش می دهد

سندرم پیش از قاعدگی (PMS) به گروهی از علائم جسمی و رفتاری مانند خستگی، افسردگی، نوسانات خلقی، میل شدید به غذا و تحریک پذیری است که به صورت دوره‌ای و در نیمه‌ی دوم چرخه‌ی قاعدگی اتفاق می‌افتد و ممکن است زندگی روزمره‌ را تحت تاثیر خود قرار دهد اما شما می توانید با تغییر شیوه زندگی و رژیم غذایی مناسب به کاهش این علائم و نشانه های سندرم پیش از قاعدگی کمک کنید. خوشبختانه خواص زعفران و ترکیبات آنتی اکسیدانی آن در درمان و کاهش علائم سندرم پیش از قاعدگی یا (PMS) بسیار موثر است.

با مطالعات انجام شده بر روی زنان 20 تا 45 سال نشان داده شده که مصرف روزانه 30 میلی گرم زعفران در درمان و کاهش علائم PMS مانند خستگی، سردرد، افسردگی و تحریک پذیری نسبت به داروها موثرتر عمل می کند و همچنین بوییدن ساده زعفران به مدت 20 دقیقه می تواند به کاهش علائم PMS مانند اضطراب و کاهش سطح هورمون استرس کورتیزول کمک کند.

5. مصرف زعفران به عنوان یک داروی جایگزین بسیار عالی

با توجه به مطالعات و بررسی های انجام شده مصرف زعفران می تواند در درمان افسردگی نسبت به داروهای ضد افسردگی موثرتر عمل کند و از عوارض بسیار بسیار کمتری نسبت به دارونما ها یا همان داروهای شیمیایی برخوردار است. عصاره زعفران در تقویت میل جنسی موثر است و مصرف روزانه 30 میلی گرم زعفران به مدت چهار هفته می تواند عملکرد نعوظ و میل جنسی را نسبت به داروها در مردان مبتلا به اختلال نعوظ مربوط به افسردگی بهبود بخشد و همچنین مصرف داروهای ضد افسردگی باعث کاهش میل جنسی در زنان می شود و مصرف روزانه 30 میلی گرم زعفران به مدت چهار هفته باعث افزایش میل جنسی و کاهش درد مربوط به رابطه جنسی در زنان در مقایسه با داروهای شیمیایی می شود.

مواد مغذی زعفران

6. باعث کاهش اشتها و کاهش وزن می شود

خوردن زعفران می تواند میل زیاد به غذا را مهار کند و با ایجاد احساس سیری اشتها را کاهش دهد در نتیجه باعث کاهش وزن می شود.

شاید برای شما مفید باشد :  روش نگهداری زعفران

7. عوامل خطر بیماری های قلبی را کاهش می دهد

خواص آنتی اکسیدانی زعفران باعث کاهش کلسترول خون شده و از گرفتگی عروق جلوگیری می کند.

8. باعث کاهش سطح قند خون می شود

زعفران سطح قند خون را کاهش می دهد و حساسیت به انسولین را افزایش داده و باعث بهبود بیماری دیابت می شود.

کاهش فشار خون با زعفران

9. باعث بهبود بینایی و تاری دید در بزرگسالان می شود

مصرف زعفران باعث تقویت چشم ها می شود و بینایی و تاری دید را در بزرگسالان مبتلا به AMD بهبود می بخشد و از آسیب رادیکال های آزاد به AMD محافظت می کند. AMD یک مشکل چشمی شایع در افراد بالای 50 سال می باشد ، این بیماری باعث آسیب به لکه زد می شود ، لکه زرد نقطه کوچکی نزدیک مرکز شبکیه می باشد که برای واضح دیدن اجسامی که مستقیما در جلوی ما قرار دارند وجود دارد.

10. باعث بهبود حافظه در بزرگسالان مبتلا به بیماری آلزایمر می شود

خواص آنتی اکسیدانی زعفران حافظه را تقویت می کند و در بزرگسالانی که مبتلا به بیماری آلزایمر هستند بیماری آنان را بهبود می بخشد.

کاربردهای زعفران

زعفران در صنایع غذایی، دارویی و آرایشی بهداشتی کاربردهای فراوانی دارد. از زعفران در طب سنتی به عنوان داروی آرامبخش ، خلط آور ، ضد آسم و عامل سازش زا استفاده می شود.

شاید برای شما مفید باشد :  فواید زعفران برای مردان

• کاربردهای غذایی

زعفران به دلیل اهمیت آن در اقتصاد کشاورزی ایران ، با ارزش ترین محصول غذایی است و به عنوان ادویه ای شناخته شده در غذاهای ملی و بین المللی می باشد. زعفران به دلیل خاصیت عالی رنگ و طعم دهنده بودن ، هم در غذاهای هندی و هم در غذاهای کشورهای دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. در کشورهای خاورمیانه از زعفران در دسرها ، قهوه ، چای زعفرانی ، دمنوش زعفرانی ، شربت زعفرانی ، کیک زعفرانی و در انواع غذاها برنجی مانند ته دیگ زعفرانی ، ته چین زعفرانی ، زرشک پلوی زعفرانی ، ته چین مرغ زعفرانی و غیره استفاده می شود. همچنین در غذاهای گیاهی و غیر گیاهی ، ماهی ، بستنی ، دسر و ماکارونی استفاده می شود. 

• فعالیت های دارویی

زعفران سرشار از ریبوفلاوین و ویتامین B2 است که دارای فواید بسیاری برای سلامتی است. زعفران برای درمان افسردگی خفیف تا متوسط نسبت به داروهایی مانند ایمی پرامین و فلوکستین موثرتر عمل می کند و از عوارض کمتری برخوردار است.
با توجه به آزمایشات و بررسی هایی که انجام شده ، نشان داده که عصاره های غذایی زعفران آسیب شبکیه را در موش صحرایی ثابت نگه داشت و در درمان رتينوپاتي ايسكميك و تخريب ماكولا مرتبط با سن نقش اساسی داشت و مشخص شد که کلاله و گلبرگ های زعفران برای فعالیت های ضد درد و ضد التهاب بسیار موثر است. آزمایشات دیگری نیز بر روی خرگوش هایی که چربی خون بالایی داشتند انجام شد و نشان داد که کروستین موجود در زعفران در کاهش کلسترول و سطح تری گلیسیرید ،کاهش آسیب عروقی و کاهش هیپوکسی دیواره عروقی موثر و اثربخش است. همچنین با توجه به بررسی های انجام شده مشخص شد که مصرف روزانه 400 میلی گرم زعفران به مدت هفت روز ، هیچ تاثیری بر مشخصات چربی افراد سالمی که داوطلب شده بودند نشان نداد و همچنین یک اثر ضد اکسیدانی در پلاکت های انسانی همراه با مهار پراکسیداسیون لیپید مشاهده شد. عصاره های زعفران را در درمان سرطان بررسی کردند و مشاهده شد که زعفران یک عامل ضد سرطانی قوی می باشد و می تواند برای تقویت حافظه و درمان بیماری آلزایمر نقش اساسی داشته باشد و بسیاری از آزمایشات دیگری که در مورد فعالیت های دارویی زعفران انجام شده است اهمیت آن را در جهان افزایش داده است.

• لوازم آرایشی و بهداشتی

زعفران ضد حساسیت است و به طور گسترده ای در صنایع آرایشی و بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد. در دوران باستان ، زنان سلطنتی و ثروتمند از زعفران به عنوان ماسک صورت برای تسکین بثورات پوستی و از بین بردن آکنه و جوش استفاده می کردند. به دلیل خواص دارویی زعفران می توان در تهیه عطرهای روغنی به عنوان داروی طبیعی برای درمان دردهای میگرنی استفاده کرد که ترکیبی از چوب صندل و زعفران است. این گیاه همچنین به عنوان یک ماده اصلی سازنده عطر در بسیاری از برندهای معروف عطر بین المللی استفاده می شود.

شاید برای شما مفید باشد :  فروش زرشک تازه با بهترین کیفیت

• کاربرد زعفران به عنوان یک هدیه گرانبها

از زعفران به عنوان یک کالای ارزشمند و استثنایی برای دادن هدیه بسیار استقبال می شود و در مناسبت هایی مانند سال نو ، عروسی ، نامزدی ، کریسمس ، عید ، جشن تولد و سایر مناسبت های دیگر به عنوان یک کالای ارزشمند هدیه داده می شود.

عوارض ، موارد احتیاط و مقدار مصرف زعفران

زعفران به طور کلی بی خطر و بدون عوارض جانبی است. اگر از زعفران به اندازه استاندارد در غذاها استفاده شود هیچ اثرات سوئی در انسان ایجاد نمی کند و به عنوان یک مکمل غذایی افراد می توانند با خیال راحت روزانه 1.5 گرم زعفران را مصرف کنند. با توجه به بررسی ها و آزمایشات انجام شده فقط با مصرف 30 میلی گرم زعفران در روز می توان از خواص و فواید آن برای سلامتی بهره مند شد. مصرف زعفران زمانی می تواند اثرات سمی داشته باشد که روزانه در دوزهای بالای 5 گرم یا بیشتر استفاده شود. بنابراین زنان باردار باید از مصرف دوز زیاد زعفران خودداری کنند زیرا ممکن است باعث سقط جنین شود.

برداشت و جمع آوری زعفران

کشت زعفران به صورت هفت ساله می باشد و پس از 7 سال باید در زمین دیگری کشت شود زیرا خاک مواد مغذی خود را از دست می دهد . گلهای زعفران در اواسط پاییز به صورت دستی برداشت می شود. زمان برداشت به شرایط محیطی و کشاورزی بستگی دارد و همچنین تا 20 روز طول می کشد. در زمان برداشت کشاورزان صبح زود گل ها را دستچین می کنند زیرا دما کم است و گلهای زعفران هنوز بسته هستند و در نتیجه احتمال تحریک آسیب مکانیکی و آلودگی در زمان برداشت کاهش می یابد. جمع آوری و انتقال گلها در سبدهای خشک ساخته شده از پلاستیک یا کاه انجام می شود. انتقال گل ها به گونه ای انجام می شود که از آلودگی یا آسیب مکانیکی جلوگیری شود. بنابراین از انباشته شدن گل ها و ایجاد فشار زیاد به آنها در حین انتقال جلوگیری می شود. در هنگان تمیز کردن کلاله های قرمز را از ریشه زعفران جدا می کنند و به عنوان زعفران سرگل اصل نگهداری و خشک می کنند و هر چه زودتر زعفران از گل جدا شود کیفیت به دست آمده بالاتر است. زعفران باید کاملاً خشک شود زیرا رایحه استثنایی زعفران در اثر هیدرولیز پیکروکروسین و ترشح سافرانال ایجاد می شود.

شاید برای شما مفید باشد :  زرشک کوهی ( خواص و مضرات آن )

منشا و تاریخچه زعفران

اعتقاد بر این است که زعفران بومی خاورمیانه ، آسیای صغیر و مناطق مدیترانه ای است که در اصل در خاورمیانه کشت شده است که بعداً به دلیل تجارت مبادله ای آن را به سایر نقاط جهان بردند.

افسانه ها و حقایق زعفران

طبق افسانه ها ، زعفران به هندوستان آورده شد تا در چند مزارع كشت و اجرا شود. قدیمی ترین سند باقیمانده در مورد کاربرد زعفران در اصل مربوط به سلسله باستان ایران است. هخامنشیان روی ستون موجودی حکاکی کردند که شامل مقدار و تنوع مواد غذایی مورد استفاده در آشپزخانه قصر بود و زعفران یکی از موارد ذکر شده است. هخامنشیان به دلیل اهمیت دادن به پوست ، از زعفران نیز در محصولات آرایشی خود استفاده می کردند.
این گیاه با طعم تلخ و عطر و بوی شیرین و رنگ قرمز در میان گیاهان اهمیت ویژه ای پیدا کرده است. یک رنگ طلایی برای پارچه از کلاله های زعفران در هند در دوران باستان استخراج می شد. همچنین پس از مرگ بودا ، کاهنان او زعفران را سایه رسمی لباس خود قرار دادند و این رنگ همچنین برای لباس سلطنتی در فرهنگ های مختلف استفاده شده است.
از زعفران به عنوان عطر نیز استفاده شده و می شود ، هنگامی که مسلمانان اسپانیا را فتح کردند ، برخی از اقلام قابل کشت در مناطق تحت نفوذ مسلمانان به آنجا منتقل شدند. زعفران در یک کتابچه راهنمای شفا بخشی انگلیسی که در قرن دهم به عنوان زالو انگلیسی نیز شناخته می شود ذکر شده است. همچنین گفته می شود که زعفران توسط مغولانی که پیاز آن را از خاک ایران گرفته اند به چین آورده شده است.

حقایق علمی زعفران

نام علمی زعفران: Crocus Sativus Linnaeus
گیاه زعفران فقط چند سال عمر می کند و از هر بنه در پاییز 1 یا 2 گل رشد می کند این گل های بنفش رنگ فقط حاوی 3 کلاله قرمز رنگ است که بسیار گران بها هستند. زعفران همچنین دارای رنگدانه های آنتوسیانین و آگلیکنکروسین آزاد است. کروسین یک ماده اوتنوئید است که در طبیعت یافت می شود و تا حد زیادی غالب ترین ماده شیمیایی در خاصیت رنگ آمیزی زعفران است و به راحتی می تواند در آب حل شود. پیکروکروسین گلوکز است که مسئول طعم تلخ زعفران است. به منظور تولید سافرانال ، این گلوکز از طریق فرآیندی معروف به هیدرولیز اسید ، متبلور می شود. Safranal ماده اصلی معطر است که 60٪ از ترکیبات ناپایدار زعفران را تشکیل می دهد. این مایع ژلاتینی است که هنگام قرار گرفتن در معرض بخار لکه زرد روشن ایجاد می کند. همچنین می تواند در نفت ، اتر ، متانول و اتانول حل شود.

نتیجه گیری

زعفران سرشار از ترکیبات گیاهی است که به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کنند و از سلول ها در برابر رادیکال های آزاد مضر محافظت می کنند. زعفران حاوی ماده ای معروف به نام کروسین است که عامل رایحه ، عطر و طعم آن می باشد و خاصیت رنگ آمیزی و درمانی دارد. ترکیبات طبیعی زعفران سلول های سرطانی را مهار کرده و از بین می برد. ترکیبات شیمیایی موجود در کلاله های زعفران ، رنگدانه های رنگی مانند زاگزانتین ، لیکوپن ، بتا کاروتن ، آلفا کاروتن و کروسین ، ویتامین هایی مانند تیامین و ریبوفلاوین ، پیکروکروسین ، سافرانال ، موسیلاژ ، مواد معدنی و کربوهیدرات ها هستند. خوردن و بوییدن زعفران در درمان علائم PMS مانند تحریک پذیری، سردرد، میل شدید به غذا، درد و اضطراب موثر است. در دوزهای طبیعی ، زعفران به طور کلی بی خطر است و عوارض جانبی آن کم است یا هیچگونه عوارضی ندارد و در صورتی می تواند سمی و خطرناک باشد که در دوزهای بالای 5گرم و یا بیشتر استفاده شود.

جمع آوری و ترجمه : واحد تولید محتوای درمیان کالا

شاید به مطالب زیر علاقه مند باشید :

1 – پرسش و پاسخ هایی در مورد زعفران

2 – خواص آب زرشک برای سلامتی بدن

3 – خواص آب زرشک برای سلامتی بدن

4 – انواع زعفران در ایران ( مقاله ای کامل )

امتیاز ما
سپاسگزاریم که این مطلب را مشاهده کردید ، خوشحال می شویم که به این نوشته ستاره دهید .
[کل: 1 میانگین: 5]
author-avatar

درباره شعیب علیشاهی

شعیب علیشاهی هستم مدیریت فروشگاه اینترنتی درمیان کالا و فروشنده محصولات خشکبار از قبیل ، زعفران ، زرشک ، عناب و ...| راههای ارتباطی با من : 09905637890 - 09399639051

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *